Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

GENEL BAŞKANIMIZIN İSDEMİR’DEKİ KONUŞMASI

29.10.2013
4.124
GENEL BAŞKANIMIZIN İSDEMİR’DEKİ KONUŞMASI
REKLAM ALANI

UP5_9159 (Kopyala)Türk Metal sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, İskenderun’da, İsdemir emekçilerine hitaben etkili bir konuşma yaptı. İsdemir çalışanlarının kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür eden Kavlak, Bana, kendimi evimde hissettirdiniz. Sağ olun var olun” dedi.

Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu Genel Başkanı, Türkiye İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-İş) Genel Sekreteri, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ın Plaza Düğün Salonu’nda katıldığı programda yaptığı konuşmada, ne istediğini bilen insanların, onu hayalden gerçeği dönüştürenler olduğunu söyledi.

İsdemir emekçilerinin, Türk Metal’e gösterdiği güvene teşekkür eden Kavlak, ““Ne Mutlu Türk Metal’liyim. Bugün, bütün bunları başarmış olmanın verdiği huzurla, hayallerimizin büyük bölümünü gerçekleştirmiş olmanın verdiği güvenle, bundan sonra daha iyilerini yapacağımıza olan inançla, yeniden karşınızdayım. Gururluyum, mutluyum. Biz bu süreçte önemli başarılar elde ettik. Bunu sizlerle beraber yaptık. Çünkü biz elde ettiğimiz başarılarla yetinemeyiz. Mücadeleye devam etmeliyiz. Bu ülkede, metal sektöründe çalışan tüm emekçileri Türk Metal çatısı altında toplayana kadar da devam edeceğiz. Ailemize yeni üyeler katacağız. İşte İsdemir işçileri, akın akın Türk Metal çatısı altında toplanıyorlar. Gerçek sendikaya katılıyorlar. Gücümüze güç katıyorlar. Selam olsun İsdemir işçilerine. Türk Metal’in bayrağını omuzlayanlara selam olsun. Hepsini sevgiyle kucaklıyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

METİN ÖNDE TÜRK METAL’DE!..
Kavlak’ın konuşmasının ardından, Türk Metal’e üye olan İsdemir’li işçiler rozetleri takıldı. Bu arada, istifa ederek Çelik-İş Sendikası’ndan ayrılan eski Şube Başkanı metin Önde’nin rozetini ise Kavlak taktı. Kavlak’ın sarılarak kutladığı Önde, yaptığı konuşmada, “adam gibi adam sendika başkanı için buradayım. Adam gibi adamlar olan sizler istediğiniz için buradayım” dedi.
İskenderun’daki programa, Türk Metal Genel merkez yöneticileri, ülke genelindeki şube başkanları ile işçiler katıldı.
Buradan ayrılan Kavlak, daha sonra İsdemir’e giderek işçilerle görüştü, birlikte işçi yemekhanesinde yemek yedi.

İŞTE SAYIN GENEL BAŞKANIMIZIN KONUŞMASININ VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

[yendifplayer video=7]

 

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.