AİLE KURULTAYI’NA GİTTİLER

AİLE KURULTAYI’NA GİTTİLER
21 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 3.447 kez okundu.
Reklam

ANKARA KURULTAY

Türk Metal Sendikası Genel Merkezi’nce organize edilen Aile Kurultayı’na katılmak üzere, ERDEMİR’li 30 işçi arkadaşımız eşleri ve çocuklarıyla birlikte Ankara’ya gitti.

22’si çocuk 82 kişilik kafile, sendikamız tarafından tahsis edilen otobüslerle Ankara’daki Büyük Anadolu Termal Otel’de 4 gün kalacaklar.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, ailelerin ilçeden ayrılmaları öncesi yaptığı konuşmada, bunun öncesinde Ereğli’den ilki Ankara, ikincisi Aydın’ın Didim tatil beldesine iki kafile gönderildiğini söyledi.

Üçüncü kafilenin de Ankara’daki Büyük Anadolu Termal Otel’de misafir edileceklerini belirten Odabaş, şöyle dedi:

Y.ZIYAODABAS

Odabaş’ın, Kurultay ile ilgili ön bilgiler aktardığı ERDEMİR işçileri ile eşleri daha sonra otobüslere binerek ilçeden ayrıldılar. Aileler 24 Kasım Pazar Günü Ereğli’ye dönecekler.Türk Metal Sendikası Genel Merkezimiz’ce organize edilen bu yılki Aile Kurultayı’nın ilkini Ankara’da, ikincisini Aydın’ın Didim tatil beldesinde düzenlemiştik. Üçüncüsünü yine Ankara’da gerçekleştiriyoruz. Ankara’daki Büyük Anadolu Termal Otel’de konaklayacak olan işçi arkadaşlarımız ve ailelerinin, İSDEMİR’den (İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları) gelecek olan işçi aileleriyle buluşmasına vesile olacak. Biz, İİSDEMİR’de çalışanların, Türk Metal camiası ve ailesine katılması için emek sarf ediyoruz. Türk Metal Sendikamızın sosyal sendikacılık anlamda neler yaptığını, sendikal bakışının ne olduğunu en güzel anlatabilecek kişiler çalışan işçi ve eşleridir. Zaten Ereğli’de kendileri de bunun farklılığını yaşıyor. Bu yaşadıklarını, İSDEMİR’den gelecek işçi arkadaşlarımız ve ailelerine de en iyi şekilde aktaracaklarına inanıyorum. Hayırlı yolculuklar diliyorum.”

[yendifplayer video=10]

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git