NEDEN METAL-KOOP’U TERCİH EDİYORLAR?

NEDEN METAL-KOOP’U TERCİH EDİYORLAR?
20 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 5.947 kez okundu.
Reklam

DSC_0063

Türk Metal Sendikası bünyesindeki tek tüketim kooperatifi olan Karadeniz Ereğli’deki Metal İşçileri Tüketim Kooperatifi’nden alış veriş yapan müşterilere mikrofonu tuttuk.

Kooperatif üyeleri olan Erdemir çalışanlarının yanı sıra ilçeden de müşteri portföyüne sahip olan METAL-KOOP’un ön plana çıkan en önemli özelliğinin, kalite ve müşteri memnuniyeti olduğu ortaya çıktı.

Reyonların düzeni, şarküteri bölümündeki düzen, kasap bölümündeki etlerin hijyen ve güvenilirliliği, sebze bölümündeki ürünlerin tazeliği ile personelin güler yüzünden bahseden müşterilerin görüşlerini yansıtmak istedik.

Bu doğrultuda müşterilere “Neden METAL-KOOP?” sorusunu yönelttik.

[yendifplayer video=8]

İşte 10 bine yakın gıda maddesi ile giyim ve ev ihtiyaçlarından oluşan çeşitli reyonlardan alış, verişlerini yapan çok değerli müşterilerimizden bir kısmının görüş ve düşünceleri:

 Sevil ÖZTÜRK- “Sadece Metal-Koop’tan alış veriş yapıyorum. Kasap Reyonunu çok beğeniyorum. Taze ve günlük ürün satılıyor. Tabi eşimin de Erdemir’de çalışması avantaj sağlıyor. Bu arada burada görev yapan personelden çok memnunum.”

 Arzu BONCUK (Lokanta işletmecisi) – “Alışverişlerimde her zaman METAL-KOOP’u tercih ediyorum Çünkü, en sağlıklı ve en hijyenik bulduğumuz market burası. Ürünlerine kesinlikle güveniyorum. Tazeliğine güveniyorum. O yüzden buradan alış, veriş yapıyorum. Müşterilerimin arasında çok sayıda Erdemirli. Onlar da buradan alış veriş yaptıkları için benim de buradan alış, veriş yapmama vesile oluyor.”

 Nilüfer UZUN- “Özellikle meyve-sebze reyonunda istediğim gibi kendi elimle seçim ürün alabiliyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadan değiştirmem gereken ürünleri değiştirebiliyorum. O yönden çok memnunum.”

 Yılmaz DEDEOĞLU-METAL-KOOP’u beğeniyorum, aradığım bütün ürünleri bulabiliyorum. Müşteri hizmetlerinden gayet memnunum. Fiyatları da normal buluyorum.”

 Tuğçe YILDIRIM- “Bugün de indirimden faydalanmak için geldim. METAL-KOOP’u güzel buluyorum.”

 Zehra USLU-METAL-KOOP’u beğeniyorum. Çünkü sebze ve meyvesi taze oluyor. Ürünlerine güveniyorum. Ancak indirim zamanlarına denk gelemiyoruz. Diğer marketlerde indirim olsa da güvenilir olduğu için burayı tercih ediyoruz.”

 Nurten KARACA-METAL-KOOP hem ucuz, hem kaliteli. ulaşımı da kolay. Her türlü hizmetinden çok memnunuz. O yüzden METAL-KOOP’u tercih ediyorum. Erdemirli olarak peşin alış, verişlerinizde bazı avantajlar sağlıyor. METAL-KOOP’a üyeliğiniz varsa, ayrıldığınız taktirde kar payından belli bir yüzde alıyorsunuz.”

 Ayşin KILIÇ – “Kesinlikle her şeyden çok memnunuz. Aradığım her şeyi burada bulabiliyorum. Neredeyse her akşam iş çıkışı eve gitmeden buraya uğruyorum.

 Özlem ÖZDEMİR – "METAL-KOOP’u, ürünlerinin kaliteli ve güvenli olmasından dolayı tercih ediyorum.  Gıda tüketimi sirkülasyonunun çok hızlı olduğundan tercih ediyoruz. Fiyatları da piyasa ile aynı buluyoruz. Gerek şirkete gerekse evimize yakın olması bizim açımızdan çok iyi. İş çıkışı alış, verişimizi yapıp evimize rahat bir şekilde dönebiliyoruz. Özellikle yapılan alış, verişlerin bir ay sonra maaştan kesilmesi de iyi bir uygulama.”

 BAŞKAN ÖZDEMİR’İN GÖRÜŞLERİ

METAL-KOOP müşterileri ile yaptığımız görüşmenin ardından mikrofonu, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir’e uzattık.

Özdemir, şirketin kuruluşu itibarıyla yapılan çalışmaları şöyle anlattı:

“Öncelikle METAL-KOOP’un kuruluşunda emeği geçen Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız ile merkez yöneticilerimize ve bugüne kadar kooperatifimizde emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ediyorum.

2012’de kooperatif yönetimine seçildik. O günden itibaren elimizden geldiğince kooperatifimizi daha iyi koşullarda, daha hijyenik ortamda üyelerimize ve Ereğli halkına daha iyi hizmet verebilmek için çalışanlarımızla birlikte özen gösteriyoruz.

Göreve geldiğimizden itibaren METAL-KOOP olarak işlettiğimiz kasap reyonumuzdaki etlerin hayvan kesimlerini Ereğli Belediyesi Mezbahanesi’nde gerçekleştiriyoruz. Buradaki fiyatlarımızı da çevre illerde yaptığımız araştırmalar sonucu belirliyoruz. Yine aynı işi yapan diğer marketlerdeki fiyatları da kontrolümüz altında tutuyoruz. Bu sayede üyelerimize ve müşterilerimize daha ucuz ürün satma imkanı buluyoruz. Şunu iyi biliyoruz ki, Metal-Koop’ta uyguladığımız genel fiyat politikamızı diğer marketler de yakından takip ediyor ve örnek alıyor.

Yine Kooperatifimizin kuruluşundan buyana konusunda deneyimli personel ile çalışıyoruz. Zaman zaman da personelimizi kendi branşlarında eğitim almalarını sağlıyoruz.

Bunun yanı sıra müşterilerimizden gelen şikayet ve talepleri de değerlendirerek, en kısa zamanda çözüme ulaştırıp, kendilerine dönüş yapıyoruz. METAL-KOOP’ta müşteri memnuniyetine son derece önem veriyoruz.”

 

[yendifplayer video=9]

 

Etiketler:

Reklam
NEDEN METAL-KOOP’U TERCİH EDİYORLAR? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. ismail dedi ki:

    metal koop yönetimini ve çalışanlarını cani gönülden kutlarım, gösterdikleri özen ve titizlik mükemmel. tercihte 1 numara iyiki varsın metal koop

  2. ŞANVER HIRÇIN dedi ki:

    YÖNETİMİMİZLE VE HER DAİM GÜLER YÜZLÜ PERSONELİMİZLE EREĞLİ HALKININ VE ERDEMİR PERSONELİNİN HİZMETİNDEYİZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git