DSP GENEL BAŞKANI SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

DSP GENEL BAŞKANI SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ
22 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.316 kez okundu.
Reklam

DSP GENEL BAŞKANI SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

MASUM TURKER1DSP (Demokratik Sol Parti) Genel Başkanı Masum Türker, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemizi ziyaret etti. Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ın, Genel Başkanımız Pevrul Kavlak ile birlikte İskenderun’da olması nedeniyle Türker ve beraberindekileri, Şube sekreterimiz metin Ercan ile bazı şube yöneticilerimiz karşıladı.

DSP Genel Başkanı Türker, Gülüç ile Ereğli belediye başkan adaylarının tanıtım toplantılarına katılmak üzere geldiği ilçede, sendikamızı ziyareti de programına aldırdığını söyledi.

Ereğli ve bölgedeki adayları önemsediklerini ifade eden Masum Türker, “Çünkü Türkiye’deki partiler içinde kökü, meşalesi Karadeniz Ereğlisi’nde, Zonguldak’ta yakılmış tek partiyiz. En önemli özelliğimiz de emeğin partisi oluşumuzdur. Geçmişte bile hükümetlerle destek konusunda pazarlıklar yaparken, gerek Erdemir’de çalışan işçiler gerekse TTK’daki maden işçilerinin ücretlerine rahmetli Bülent Ecevit öncelik verirdi. Bugün Türkiye’deki sosyal hakların yüzde 90’ı bu bölgede talepler üzerinde yoğunlaşarak yasalaşmıştır. Özelleştirme sürecinde de buradan milletvekilimiz olmadığı halde gelerek tavır koyan tek partiyiz” dedi.

Türker, Gülüç belediye başkan adayı Ünsal Sarıkaş ile Ereğli belediye başkan adayı Dr. Recep Erdoğan’ın desteklenmesi isteğinde bulundu.

Şube Sekreterimiz Ercan ise Şube Başkanımızın ziyarette bulunamama gerekçesini açıkladığı Türker’e hitaben, “ziyaretinizden memnunluk duyduk. Şube Başkanım da selamlarını iletmemi istedi. 30 Mart 2014’de yapılacak seçimlerde başarılar diliyoruz. Biz de yeni bir sözleşme dönemindeyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bu sözleşmede de üyelerimizin haklarını en iyi şekilde korumaya kararlıyız” diye konuştu.

Ziyarette, DSP İlçe Başkanı Mustafa Timur ile partililer de hazır bulundu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git