GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
21 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 62.277 kez okundu.
Reklam

ISCI ESLERITürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemiz’ce, Erdemir’de çalışan kadınlar ile işçi eşi kadınların katıldığı yemekli gece düzenlendi. Büyük Anadolu Ereğli Otel’de düzenlenen gecede bir konuşma yapan Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, oluşturulan “Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu vasıtasıyla ilçede ve bölgede daha fazla aktivitelere imza atılacağına inandığını söyledi. Bunların da komisyon üyelerinin gayreti ve desteğiyle olacağını anlatan Odabaş, şöyle konuştu:

“Biz çalışanlarımızla birlikte bir aileyiz diyoruz. Türk Metal Sendikası olarak Aileye değer verdiğimizi her zaman gösterdik. Bu geceyi de kendi aranızda eğlenebilmenizi düşünerek düzenledik. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Bazı arkadaşlarımızın eşleri gönül koyabilirler ancak teşkilatım adına buradan özür diliyorum. Çünkü otelin bir kapasitesi var. Bu da eşlere yönelik ilk etkinliğimiz. İnşallah bunun üstesinden geleceğiz ve devamının da olacağını bilmenizi istiyorum. Kimse de çağırılmadıkları için gönül koymasın. Bu oluşumu sayın Genel Başkanı Pevrul Kavlakbir araya gelerek konuştum. Bu gecede eşi ile birlikte izlerle beraber olmak istiyordu ancak ablasının vefatı nedeniyle katılamadı. En sıka sürede yapılacak bir başka etkinlikte eşi ile birlikte aramızda olacağını söyledi. Sizlere de sonsuz sevgi ve saygılarını iletmemi istedi. Etkinliğin başlatılmasında sonsuz destek veren Sayın Genel Başkanım ve genel merkez yöneticilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bu arada, Sayın Genel Başkanımız, bu akşam burada yapacağınız çekişile ilgili 5 aileye Kıbrıs Gezisi ödülü vermemizi istedi.

Biliniyor ki her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. Ben de az sonra burada sizlere hitap edecek olan eşimin arkasında durarak bekleyeceğim.”

 İŞ-İŞÇİ-SENDİKA-AİLE KAVRAMI

Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu Başkanı Saniye Odabaş da, yaptığı konuşmada, eşler olarak bir araya gelmelerini sağladıkları gerekçesiyle Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak başta olmak üzere genel merkez yöneticilerine, Şube Başkanı Odabaş’a teşekkür etti.

Bayan Odabaş, ailenin direğinin erkek sayıldığını, kadının ise yuvayı yapan olarak kabullenildiğini belirterek sürdürdüğü konuşmasında, şöyle dedi:

“Bu söz ne kadar doğru da olsa, yon yıllarda çalışma yaşamına kadınların katılması, dahası, ‘her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır’ sözünü doğrularcasına, hepimizin eşlerimizin arkasında durmamız daha da önem kazanmaktadır. Elbette geçmiş yıllarda bir çoğumuz eşlerimizin iş dünyasını bilmiyor, evini geçindirip geçindiremeyeceğini, ailesiyle ilgilenip ilgilenmeyeceğini daha ön planda tutuyorduk. Ancak, yine Türk Metal Sendikası’nın son yılarda gerçekleştirdiği atılımlarla, artık eşlerimizin iş dünyasını da yakından tanır hale geldik. Sendikamızın geçmiş yıllardan beri yürüttüğü ‘Çalışan kadınlar Kurultayı’ gibi etkinliklere, son yıllarda eklenen Aile Kurultayları, işte bu gerçeği görmemizde daha da büyük etken oldu. Bir çoğumuz Ereğli dışında gerçekleştirilen etkinliklere katıldık. Bu sayede hem aile olarak bir adara olduk, hem de sendika, işçi ve aile yaşamının bütünlüğünü daha fazla kavradık.Türk Metal Sendikası’nın genel merkezinde gerçekleştirilen bu açılımları en iyi uygulayan şubeler arasında belki de ilk sırayı Karadeniz Ereğli Şubemiz Almaktadır. Sendikamız; iş-işçi-sendika-aile kavramını daha iyi algılayabilmemiz için bir dizi girişimlerde bulundu, uygulamalar yaptı.

 “DAHA DA ÜRETKEN OLACAĞIZ”

Zaman zaman yine bu mekanda eşli aile etkinliklerinde bir araya geldik, birlikte eğlendik, bir birimizi daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Yine şubemizin yönetim olarak ürettiği fikir doğrultusunda, genel merkezimizin de oluru ile ‘Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu’nun kurulması sağlandı. Sağlanan bu oluşumun daha da üretken olabilmesi amacıyla da geçtiğimiz günlerde lokalimizin açılışını Sayın Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ile birlikte gerçekleştirmiştik. O gün de konuştuğumuz gibi bu lokal bir yandan birlikteliğimizin daha da güçlenmesini sağlayacak, bir yandan da yine sendikamızın desteğiyle toplumsal alanda hayata geçirebileceğimiz etkinliklerin oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Dolayısıyla, sendikamızın yürüttüğü, ‘Toplumsal, sosyal, Kültürel ve eğitim’e dayalı aktivitelerine, biz kadınlar da farklı etkinliklerle destek olmuş olacağız. Her hafta Salı ve Perşembe günleri lokalimizde bir araya gelerek düzenleyeceğimiz sosyal etkinlikler veya aktiviteler üzerinde görüş alış, verişinde bulunacağız. Her birimiz, ürettiğimiz fikirleri ve önerileri konuşarak, uygulamaya konulması için sendikamıza sunacağız. Bu sayede hem lokalimiz aktif olacak, hem de ilçemizde gerek kişisel ihtiyaç sahiplerine, gerekse kurum ve kuruluşlara yönelik yapılabilecek yardım ve destekler netleşmiş olacak. Elbette arzuladığımız bu tür etkinliklerin hayata geçirilmesinde, başta sendikamızın yasal ve mevcut imkanlarını göz önünde bulunduracağız.Sendika şubemizin bizler için tertiplediği bu yemek, ileride hayata geçirilebilecek diğer etkinliklerin de başlangıcı olacaktır. Zaman içerisinde kermes veya benzeri aktivitelerde de bulunacağız.

“SAYIN KAVLAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bu ve benzer paylaşımların büyümesine bir adım daha attığımız komisyonumuzun oluşmasında, lokalimizin açılmasında oluru veren Sayın Genel Başkanımız Kavlak’a, genel merkez yöneticilerimize, Şube Başkanımıza ve yöneticilerimize bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.”

Yaklaşık 800 Erdemir çalışanı kadın ile işçi eşi kadınların katıldığı gecede yapılan çekilişte, Sayın Genel Başkanımız Kavlak’ın, 5 aileye Kıbrıs gezisi ödülünün yanı sıra toplam 75 hediye sahiplerini buldu.

Geceye katılan kadınlar çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git