ÇALIŞAN KADINLAR İLE İŞÇİ EŞLERİ EĞLENDİ

ÇALIŞAN KADINLAR İLE İŞÇİ EŞLERİ EĞLENDİ
8 Mart 2014 tarihinde eklendi, 3.519 kez okundu.
Reklam

DSC_0045Türk Metal Sendikası bünyesinde kurulan Erdemirli Çalışan Kadınlar ve İşçi Eşleri Komisyonu’nca, Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. Gülüç’teki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de düzenlenen etkinliğe, Komisyon Başkanı Saniye Odabaş, AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Hüseyin Uysal’ın eşi sevim Uysal, dernek üyesi yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Gecede konuşan Komisyon Başkanı Bayan Odabaş, her ev kadının da aynı zamanda çalışan kadın olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Evlerinin ekonomisine katkı amacıyla kadınlarımız çeşitli iş kollarında çalışıyor. Kadınların, çalıştıkları işlerinde gösterdikleri hassasiyet, ciddiyet ve sahiplenme duygusu daha fazla oluyor. Ev kadınları da birer çalışan kadındır. Yuvayı dişi kuş yapar sözünden de yola çıkarsak, kadın, evinin düzeninden, çocuklarının büyümesine, ekonominin dengesine kadar her şeyde söz sahibidir. Ne yazık ki Türkiye’de çalışan kadın sayısının azlığı kadar, sendikalı kadın sayısı da oldukça azdır.

Tesellimiz şudur ki, 10 bin Kadın üyesi bulunan 50 yıllık Çınar Türk Metal, aynı zamanda Türkiye’de en çok kadın sendikalı çalışan üyeye sahip olmasıdır. Bu konuda Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın, sendikalı kadın çalışan sayısının artmasında gösterdiği çaba ve gayretleri biliyoruz.

Böyle bir etkinliğe olur vermesi dolayısıyla Sayın Kavlak’a, genel merkez yöneticilerine, Burada etkinliği organize etmemize desteğinden dolayı da Şube Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

[yendifplayer video=13]

ODABAŞ: SENDİKAMIZ ÖRGÜTLÜ GÜÇTÜR

Geceye kısa süre katılarak bir konuşma yapan Şube Başkanı Odabaş da, Ereğli Belediyesi’nin Erdemir ve sendikaya yönelik yaptırımlarından bir kez daha söz ederken, özellikle Bağlık Gazinosu ve bazı sosyal tesislerin kapanmasıyla Erdemir çalışanlarını zor durumda bıraktığını, yine fabrika içinde yapılan mühürlemelerin de işçide “işsiz kalma korkusu” yarattığına vurgu yaptı.

Ereğli’de barış ve huzurun gelmesi için yerel yönetimin değişmesi gerektiğine dikkat çeken Odabaş, “Sayın Belediye Başkanı Erdemir’den 1500 işçi çıkarılacağını söyleyip, durdu. Böyle bir şeyin olmadığını hep birlikte gördük. Ancak onun bu söylemleri Erdemir işçisi ve Ereğli halkı üzerinde olumsuz etki bıraktı. Bir Belediye Başkanı Böyle yapar mı? Erdemir ürünlerinin kalitesiz olduğunu ulusal basına taşır mı? Bu nedenle değişim şart” dedi.

Odabaş, kadınlara her zaman sevgi gösterilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “biz erkekler bunu sözle gösteremiyor olabiliriz ama kadınlarımız her zaman bizim baş tacımızdır” diye konuştu.

Konuşmasını tamamlayan Başkanımız Odabaş, yanında duran eşi Saniye Odabaş’a gül hediye ederek kutladı.

Odabaş ile geceye kısa süreli katılan Op. Dr. Hüseyin Uysal da, kendisine gösterilen ilgiden son derece memnunluk duyduğunu, onurlandığını ifade ederek, herkese teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından Odabaş ile Uysal, salondan ayrıldı.

Türk Metal Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın gönderdiği karanfiller ile AK parti Adayı Uysal’ın gülleri kadınlara dağıtıldı. Kalabalık nedeniyle ilave masalar konulan salonda sanatçı Yağmur’un seslendirdiği şarkılarla işçi kadınlar ve eşleri gönüllerince eğlendi.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git