ESKİ TBMM BAŞKANI TOPTAN’IN ZİYARETİ

ESKİ TBMM BAŞKANI TOPTAN’IN ZİYARETİ
8 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.442 kez okundu.
Reklam

ESKİ TBMM BAŞKANI TOPTAN’IN ZİYARETİ

DSC_0399Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemize, eski Türkiye Büyük Millet meclisi Başkanı AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan ile Milletvekili Ercan Candan 7 Mart tarihinde ziyarette bulundu. Şube Başkanımız Odabaş’ın, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte karşıladığı Toptan, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk Metal’in önemine değindi.

Ereğli’de, kurumlar arasında kurulacak diyaloglarda Belediye ile Sendika’nın önemli olduğunu anlatan Toptan, şöyle dedi:

“İşimiz, şehir ile kurum arasında kanal kurmaktır. Bu kanalı da yerel yönetimlerle sendika sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesinde kopma meydana gelirse ne Erdemir verimli çalışabilir, ne oradaki insanlar moralli çalışabilir, ne de bu varlıktan şehir yararlanabilir. İnşallah onu hep beraber inşa edeceğiz. Hüseyin (Uysal) Bey arkadaşımız bu konularda sizinle sürekli istişare edecektir. Erdemir’in şehre nasıl daha fazla kaktı sağlayabileceği masaya yatırılıp, bunu Erdemir yöneticileriyle karşılıklı konuşacaksınız inşallah. Bize verdiğiniz destek dolayısıyla tekrar çok teşekkür ediyorum. Bizim için Türk Metal’in varlığı, sayısının ötesinde daha büyük önem taşımaktadır. Ben ve arkadaşlarım bunu idraki içerisindeyiz.”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Candan da, göreve seçildikleri ilk zamandan beri hep ‘Ereğli’yi kucaklayacağız’ dediklerini hatırlatarak, “Mümkün olduğu kadar hep kucaklayıcı olduk. Bizim için birinci referans Ereğli oldu. Ereğli menfaati var mı yok mu, buna baktık. Bunun için de zaten siz bize destek verdiniz. Verdiğiniz destek için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Odabaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, önceliklerinin Erdemir işçisinin hak ve menfaatleri olduğunu savunarak, “biz burada sadece Erdemir’de yetkili bir sendika değil, aynı zamanda örgütlü bir sendikayız. Üyelerimize verdiğimiz eğitimlerle beraber belli noktaya gelindi. İşi neresinden tutacaklarını biliyorlar. Bundan dolayı Erdemir işçisine bizleri yalnız bırakmadıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Biz ekmeğimizin derdindeniz. Her hangi bir düşünce veya kavgamız yok. Ereğli’nin, Erdemir’in önü açılsın, hepimiz huzurlu yaşayalım istiyoruz” diye konuştu.

Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, AK parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal ile kalabalık partilinin bulunduğu ziyarette, karşılıklı görüş alış verişi yapıldı.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git