ÜYELERİMİZİ VE SENDİKAMIZI KUTLUYORLAR

ÜYELERİMİZİ VE SENDİKAMIZI KUTLUYORLAR
25 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.371 kez okundu.
Reklam

ÜYELERİMİZİ VE SENDİKAMIZI KUTLUYORLAR

SOZLESME ZIYARETITürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemize, Erdemir ile gerçekleştirilen 25. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri’nin anlaşma ile sonuçlanması dolayısıyla kutlamalarda bulunuluyor.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, beraberinde Ereğli Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Belediye Meclis Üyesi Esra Alpago, Belediye Meclis üyesi Ayhan Atay ve bazı partililerle 25 Mart tarihinde sendikamızı ziyaret ettiler.

Milletvekili Candan, ziyarette, Başkanımız Odabaş’a hitaben yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen sözleşmenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, “Ereğli’nin daha güzel günlere geçeceğini ümit ediyoruz. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz. Siz Ereğli’ye bayram havası yarattınız. İnşallah Ereğli çifte bayram yapacaktır” dedi.

Belediye Başkan Adayı Uysal da, sendika yöneticilerimizi tebrik ettiğini belirterek, “işçimize hayırlı, uğurlu olsun. Güzel günlerde harcasınlar” diye konuştu.
  
PİYASAYA 20 MİLYON LİRA GİRECEK
Türk Metal Şube Başkanımız Odabaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:
“Ziyaretinizden dolayı teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz toplu sözleşme sayesinde Ereğli’ye bir katma değerimiz oldu. Her işçi arkadaşımızın içeride birikmiş yaklaşık 3 bin 500-4 bin 400 lira civarında parası var. Bu de demektir ki, 45 gün içinde Ereğli’ye 20 milyon liraya yakın bir para girecektir. Bunu da işçi arkadaşlarımızın aileleriyle beraber güle güle harcamasını diliyorum. Biz üzerimize düşeni yaptık, bu saatten sonra işçimiz de bize sahiplenme adına üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Bugün gün boyu şirket içinde görüştüğümüz işçi arkadaşlarımız son derece memnuniyetlerini gösterdiler. Onların memnuniyeti bizim de memnuniyetimizdir. İnşallah Ereğli için iyi günler gelecektir. Öyle olmasını temenni ediyoruz. Erdemir camiasına ve Ereğli’ye hayırlı olmasını diliyorum.”
Ziyarette, Türk Metal Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, ve şube yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulundu.

Öte yandan, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker Başkanımız Odabaş’ı arayarak, MHP Belediye Başkan Adayı Mevlüt Özdemir de çiçek göndererek, başarıyı kutladıklarını bildirdiler.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git