İŞTE İŞÇİ, İŞTE SENDİKA…

İŞTE İŞÇİ, İŞTE SENDİKA…
27 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.365 kez okundu.
Reklam

İŞTE İŞÇİ, İŞTE SENDİKA…

ODABASLOKALTürk Metal Sendikamızın, Erdemir ile gerçekleştirdiği 25 Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde üyelerimizin arzu ettiği ücret artışı ve sosyal haklarının sağlanması sonrası, Erdemir çalışanlarımızın sendikamıza akın akın ziyaretleri devam ediyor. 27 Mart’ta da şirket içinden çeşitli üniteden yüzlerce işçi arkadaşımız, binamıza gelerek Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ile görüştüler.

Gündüz vardiyasından çıkan üyelerimizin bir grubu şube lokalimizi doldururken, çok sayıda arkadaşımız gerek sendika binası, gerekse lokal girişinde beklemek zorunda kaldı.

Grupların ayrı ayrı sevgi gösterileri ile karşılaşan Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, çalışanın hak ve çıkarlarının korunmasında elde edilen başarının, yine işçilerin birlik ve beraberliği sayesinde olduğunu savundu.

 Odabaş, işçi arkadaşlarımızın yüzlerindeki memnuniyeti gördüğünde, kendisinin daha da duygulandığını ve onurlandığını belirterek, “biliyorum ki bu mutluluğunuz, çalışma yerlerimizdeki iş verimimize de olumlu yansıyacaktır. Bir kez daha hak ettiğiniz ücretlerinizi ailenizle birlikte huzur içinde harcamanızı temenni ediyorum” dedi.

Odabaş’a çiçek ve teşekkür plaketleri takdim eden işçiler de, uzun süre alkışla sevgi gösterisinde bulunurken, oluşan birlik ve beraberliği bozulmasına asla müsaade etmeyecekleri vurgusu yaptılar.

Bu arada üyelerimiz, şube sekreterimiz Metin Ercan ile Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen’i de ziyaret ederek görüş alış, verişinde bulundular.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git