İŞTE TÜRK METAL SEVGİSİ

İŞTE TÜRK METAL SEVGİSİ
29 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.397 kez okundu.
Reklam

İŞTE TÜRK METAL SEVGİSİ

SENDIKA SONEGLEN1Sendikamızın Erdemir ile gerçekleştirdiği 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sonrası, Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de düzenlenen işçi gecesinde, coşku adeta doruk yaptı.

28 Mart’ta, Hotel’deki Erdemir Salonu’nun kapasitesinin üzerinde kalabalık işçinin yer aldığı yemekli geceye katılan Şube Başkanımız Yusuf ziya Odabaş dakikalarca ayakta alkışlandı, sendikamız lehine sloganlar atıldı.

İşçilerin, “Türk Metal Türk Metal Güçlü Güçlü Türk Metal… Türk Metal Nerede Biz Oradayız… En Büyük Başkan Bizim Başkan…” gibi çok sayıda sloganın atıldığı gecede konuşan Odabaş, Erdemir işçisinin birlik ve bütünlüğünü görmekten her zamanki gibi gurur ve onur duyduğunu dile getirdi.

Odabaş,  işçilerin sürekli sözünü kesip ayakta alkışlarla slogan atmaları sırasında duygulu anlar yaşadı. Kendine has işçi haliyle üyelere konuşan Odabaş’ın zaman zaman esprili sözleri, anlattığı fıkralar salonda kahkahaların atılmasına vesile oldu.

Bu sırada, bazı işçiler ellerinde Türk Bayrağı ile çıktıkları sahnede bez afiş açtı. Odabaş, “böyle güzelliklerin yaşanmasına vesile olan Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Odabaş, etkinliğe katılan Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal ve belediye meclis üyelerinin sahnede birlikte selamladıkları işçiler de sahne önüne gelerek coşkuyu paylaştı.

Coşkunun doruk yaptığı geceye katılanlar, Odabaş ile birlikte ayakta İzmir Marşı’nın söyledi, çalan müzik eşliğinde eğlenildi.

Metal-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Sendika Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube mali Sekreteri Sedat Taşdelen, İş Yeri Baştemsilcisi Yakup Yılmaz, Şube yönetim kurulu üyeleri, bazı iş yeri temsilcileri, Belediye Meclis Üyesi adayları Halil Bozkuş, Ayhan Atay ile Reşat Latif, işadamı Serdar Özbek’in de katıldığı gecede işçiler, tebrik ve teşekküre geldikleri Odabaş ile hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git