Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

KADIN GÖZÜYLE NE DEDİLER?

KADIN GÖZÜYLE NE DEDİLER?
REKLAM ALANI

 

a8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Türk Metal Sendikası desteğiyle Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu tarafından Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de düzenlenen geceye katılan çalışan kadınlar ile işçi eşi kadınlar, mutluluklarını ve memnuniyetlerini dile getirdiler.

Yaklaşık 1000 kadının katıldığı etkinlikte konuşan Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyon Başkanı Saniye Odabaş, çalışan kadınları kutlarken, ev kadınlarında aynı zamanda bir çalışan olduğuna vurgu yaptı.

REKLAM ALANI

Bayan Odabaş’ın, Türkiye’deki çalışan kadınların genel durumu, sendikalı çalışan kadın sayısı ile ilgili detaylı bilgiler aktardığı konuşmasında, gerçekleştirilen organizasyona verilen desteği de unutmadı.

İŞTE GECEDEN ALINTILAR

Otelin Erdemir Salonu’ndaki etkinlikte gönüllerince eğelenen kadınlar, kendilerine uzatılan kameraya da duygularını ve gece ile ilgili yaşadıklarını anlattılar.

İşte gecenin mutluluğunu dile getiren bazı Erdemir çalışanı kadınlar ile işçi eşlerinin görüşleri;

 Hamiyet Kılıç:

Bugün Dünya Kadınlar Günü ve özellikle de çalışan kadınlar günü. Erdemir çalışanları olarak ev hanımlarıyla birlikte böyle güzel bir organizasyonda bulunduğumuz için çok mutluyuz. Dünya Kadınlar Günü’nde buradan tüm kadınların, özellikle de ev hanımı bayanların, en ağır yükü taşıyan bayanların günün kutluyorum. Bu akşamki etkinlikle de Türk Metal Sendikası yine öncülüğünü ve farkını belli etti. Herkesin de gördüğü gibi ortada… Çok güzel, çok eğlenceli bir ortam. Türk Metal Sendikası’nın büyüklüğü, her türlü sosyal etkinliklerde ve eğlencede de her zaman bir numara olduğu yine ortaya çıktı. Çok teşekkür ediyorum.

 Ülviye Çağlar:

Dünya Kadınlar Günü’nü, sendikamız Türk Metal’in de unutmadığı, Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a teşekkür ediyoruz. Sendikalı kadınları ve işçi eşlerini böyle bir ortamda bulundurdular, çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel ve büyük bir organizasyon, nadir rastlanan bir organizasyon. Türk Metal Sendikası da nadirleri ve ilkleri yapar.

 Ayfer Topçu:

Türk Metal Sendikası bugünün önemini çok güzel şekilde hatırladı. Hem bir çalışan, hem de bir anne olarak, bütün annelerin ve çalışan kadınların gününü kutluyorum. Sendikamızın her etkinliği olduğu gibi bu etkinliği de çok güzel. Organize edenlere teşekkür ediyorum.

 Şerife Ürkmez:

Dünya Kadınlar Günü’nde bize bu güzel etkinliği düzenleyen Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’a çok teşekkür ediyoruz. Çok eğlenceli bir ortam hazırlamışlar, çok sağ olsunlar. Bu ortamı her yıl bize yaşatıyorlar, Çok teşekkür ediyoruz.

 Nursel Karaman:

Şu an çok mutluyum. Kadınlar olarak hep birlikteyiz. Burada bize verilen değeri görüyoruz. Başta Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Bey ile eşi Saniye Hanım’a çok teşekkür ediyoruz. Burada çok mutluyuz. Genelde insanlar arasında çok fazla iletişim olmadığın görüyordum. Bu ortamları gördüğümde de insanların kaynaşma ortamı istediklerini görüyorum. Böyle ortamlara da çok ihtiyacımız var. Bize bu ortamı hazırlayıp, sunanlara çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten böyle ortamlarda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

 Fatma Hırçın:

Öncelikle çalışan kadınları kutluyorum ve onlara saygı duyuyorum. Tabi biz ev hanımları da aynı şekilde çalışan bayanlarız. Hatta daha da çok çalışıyoruz diyebilirim. Böyle bir ortam hazırladıklarından dolayı Sendika Şube Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş’a çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir gece, çok eğleniyoruz. Türk Metal Sendikası’na çok teşekkür ediyoruz. Bu arada Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyon Başkanımız Sayın Saniye Odabaş’a da çok teşekkür ediyorum.

[yendifplayer video=14]

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.