KUTLAMA ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

KUTLAMA ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
27 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.366 kez okundu.
Reklam

KUTLAMA ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

YILMAZIN KUTLAMASI1Erdemir ile gerçekleştirdiğimiz 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesiyle ilgili sendikamız Türk Metal’e kutlama ziyaretleri devam ediyor. AK Parti Gülüç Belediye Başkan Adayı İsmail Yılmaz, 27 Mart tarihinde belediye meclis üyesi adayları ve belde yönetimi ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretinde, “Türk Metal Sendikası’nın Erdemir ile gerçekleştirdiği toplu sözleşmeden işçinin elde edeceği kazanç, Ereğli ve Gülüç’e çok iyi şekilde yansıyacaktır” dedi.

Gerçekleştirilen sözleşmeden dolayı Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı kutlayan ve çalışanların alın teri ile kazandıkları parayı huzur içinde harcamaları temennisinde bulunan Yılmaz, “Gerçekleştirdiğiniz sözleşme ile işçilere sağladığınız haklar dolayısıyla, Sayın Genel Başkanınız Pevrul Kavlak’a, şahsınıza ve tüm yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyoruz. İnşallah işçimizin elde ettiği bu kazanç Gülüç ve Ereğli’ye çok iyi şekilde yansıyacaktır. İşçilerimize bol kazanç, sağlık ve sıhhat içinde çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

ODABAŞ: “EREĞLİ’YE ÖNEMLİ KATMA DEĞER SAĞLADIK”

Odabaş da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Güzel bir toplu iş sözleşmesine imza attık. Sizler de gündemi takip ediyorsunuz. Önceki süreçlerde, gerçekleştirdiğimiz sözleşmelerin ardından öncelikle yönetim kurulu üyelerimize ve temsilcilerimize bilgi veriyorduk. Ancak, bu kez sendika binamızın önünde spontane bir gelişme yaşandı. Üyelerimiz, alanı tamamen doldurunca, ilk bilgiyi de burada aktardık. Halen detaylarla ilgili arkadaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Erdemir’de çalışan tüm işçi üyelerimiz sözleşmeden son derece memnunlar. Ziyaret ettiğimiz işçilerimizin yüzü gülüyor. İşçimiz memnunsa elbette biz de memnun oluyoruz. Zira bu da doğru bir iş yaptığımızın göstergesidir. Elbette işçimiz için hayırlı bir sözleşme imzaladık. Ereğli için de son derece önemli bir gelişmedir. Zira işçilerimizin sözleşmeden doğan ve içeride biriken kişi başına 4 bin 250 lira gibi bir fark alacaklar. Toplamda da yaklaşık 20 trilyon lira, 45 gün içerisinde Ereğli piyasasına girmiş olacak. Bu da Gülüç beldemiz ve çevre ilçe ve beldelere de yansıyacak. Dolayısıyla gerçekleştirilen sözleşme sayesinde Ereğli’ye de katma değer sağlamış olduk.”

Odabaş, seçim çalışmalarında Yılmaz ve ekibine başarı dileğinde bulundu.

 TETİKER’DEN İKİNCİ KUTLAMA

Öte yandan, sözleşmenin yapıldığı ilk gün, Şube Başkanımız Odabaş7ı telefonla arayarak kutlayan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, bu kez yazılı açıklama ile ikinci kutlamayı gerçekleştirdi.

Tetiker, açıklamasında şunları kaydetti:

 “Türk Metal Sendikası ile Erdemir arasında imzalanan 25.Dönem Toplu iş sözleşmesini takdirle karşılıyor ve bu konuda emeği geçen Ereğli Şube Başkanı ve ekibi ile aynı zamanda Erdemir Yöneticilerini de kutluyor ve bu sözleşmenin Ereğli halkına ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.”

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git