SÖZLEŞME SEVİNCİ YAŞIYORUZ

SÖZLEŞME SEVİNCİ YAŞIYORUZ
24 Mart 2014 tarihinde eklendi, 4.733 kez okundu.
Reklam

YENI SOZLESMETürk Metal Sendikamızın Erdemir ile sürdürdüğü 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinde mutlu sona ulaşıldı. 24 Mart'ta, MESS’in İstanbul’daki binasında bir araya gelen tarafların vardıkları anlaşmayı, Şube Başkanımız Yusuf ziya Odabaş Erdemir üyelerimize açıkladı.

Odabaş, sendika binası önünde toplanan üyelerimize hitaben yaptığı konuşmada, ilk yıl için saat ücretlerine 2 lira 25 kuruş ücret artışı sağlandığını söyledi.

Sosyal haklarda sağlanan yüzde 15’lik artışla birlikte bu oranın ortalama yüzde 25’lere tekamül ettiğini anlatan Odabaş, işçilerin 3 bin 50 lire 4 bin 500 lira arasında biriken farklarının da 45 gün içerisinde ödeneceğini kaydetti.

Odabaş, şunları söyledi:

 “Yöneticilerimden önce yapılan sözleşmeyi burada oluşan ortam nedeniyle sizlerle paylaşmak istedim.  Sizlerle gurur duyuyorum. Eğer sizin alnınız dik, sözleşmeden de mutlu olduysanız demek ki işimizi doğru yaptık demektir.

Zor bir toplu sözleşme süreci geçirdik. Başta Genel Başkanım Pevrul Kavlak, Genel Başkan Yardımcım Muharrem Aslıyüce, Toplu Sözleşme Daire Başkanı Oğuz Bedir, MESS yetkilileri ve Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas AzaSayın Ali Pandır’a, Genel Müdürümüz Sayın Sedat Orhan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Toplu sözleşmenin masada bitmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Birinci yıl için tüm işçilerimizin saat ücretlerine 2 lira 25 kuruş zam aldık. Sosyal haklarda yıllık yüzde 15 zam aldık. Toplamda baktığımızda sosyal haklar ve ücret artışları ortalaması yüzde 25’lere tekamül ediyor. Bunu Allah çoluğunuzla, çocuğunuzla hayırlısıyla yemek nasip etsin. Hepimiz alın terimizin karşılığını aldığımızda şirketimize katma değerimizin daha çok olacağını biliyorum. Ereğli’ye katma değerimizin daha çok olacağını Ereğli kamuoyu da biliyor. Bu toplu sözleşmeyi masada bitirdiğimiz için mutluyuz.

VAKIF’A 1 MİLYON LİRA AKTARILACAK

Diğer emin olacağınız bir konuyu da aktarıyorum. Dün akşam Sayın Genel Başkanım ile bir yemek yiyerek durum değerlendirmesi yaptık.

Bildiğiniz gibi Erdemir Vakfı konusunda bazı olaylar cereyan ediyordu. Bu nedenle milletin moral motivasyonu bozuktu. Önceki yıllarda şirketin işçi aidatlarında Vakıf’a katkı payı vardı. Epeydir bu katkı payı verilmiyordu. Yaptığımız görüşmeler neticesinde bu yılın sonuna kadar Erdemir, Erdemir Vakfı’na Bir Milyon lira aktaracak. Bu para Vakıf tarafından üyelere bölünecek.

Taşeron işçiler için de bir komisyon kurulacak, ileriki günlerde güzel işler olacağını söyleyebilirim.

İnanın bu güzelliği bize yaşattınız. Biz de sizlerle birlikte nereye birlikte gitmek isterseniz sizin önünüzde yürümekten her zaman haz aldım, mutlu oldum.”

[yendifplayer video=15]

 

Reklam
SÖZLEŞME SEVİNCİ YAŞIYORUZ Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. kenan dedi ki:

    başkanım allah sizden razı olsun allah basımızdan eksık etmesın senı

  2. hasan dedi ki:

    BİZİM ÖNUMUZDE BOYLE ASİL CÜRETKAR BİR BAŞKAN OLDUĞU SÜRECE ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GÜZEL İŞLER YAPARIZ EN BUYUK BAŞKAN YUSUF BAŞKAN

  3. AHMET YILDIZHAN dedi ki:

    sendikamla gurur duyuyorum.Yusuf başkan başta olmak üzere genel başkanıma ve diger sendika yöneticilerime teşekkürler.HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK TÜRK METAL.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git