SÖZLEŞMENİN MUTLULUĞU SÜRÜYOR

SÖZLEŞMENİN MUTLULUĞU SÜRÜYOR
29 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.501 kez okundu.
Reklam

ESTASZIYARETISendikamızın Erdemir ile gerçekleştirdiği 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri dolayısıyla, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubemize, çeşitli kurum ve kuruluşların ziyaretleri devam ediyor. ESTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu, EVEDER Yönetim Kurulu ve DSP Gülüç Belde yöneticileri, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret ederek, kutladılar.

ESTAŞ Başkanı Esat Koç, bu dönemki sözleşmede işçinin haklarının korunacağını bildiklerini belirterek, “ancak bu kadar iyi koşullarda bir sözleşme imzalayacağınızı tahmin etmiyorduk. Önce Erdemir işçisine, dolayısıyla da Ereğli’ye büyük katkı sağlayacak olan böyle bir sözleşmeye imza atmanızdan dolayı şahsınızda Sayın Genel Başkanınız Pevrul Kavlak’ı ve sizleri kutluyoruz” dedi.

EVEDER Başkanı Aziz Boy da, aynı zamanda Erdemir emeklileri olarak gerçekleştirilen sözleşmeden son derece memnunluk duyduklarını dile getirdiler.

DSP Gülüç Heyeti de, sözleşmenin bölgeye faydalı olacağına inandıkları görüşünü savunarak, Odabaş’ı kutladılar.

Şube Başkanımız Odabaş ise her zaman dile getirdiği gibi öncelikle görevlerinin üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak olduğunu savunarak, şunları söyledi:

“Böyle bir sözleşmeye imza atmamızda Sayın Genel Başkanımızın büyük gayretleri oldu. Ereğli’ye, Erdemir işçisini ve şirketteki yaşam koşullarını çok iyi bilen Sayın Genel başkanımız, bizlerden de aldığı bilgiler doğrultusunda, işçimizi rahat ettirecek bir sözleşmeyi imzaladı. Buradan bir kez daha Sayın Genel Başkanıma, genel merkez yöneticilerimize ve Erdemir yetkililerine teşekkür ediyorum. Ziyaretinizden de duyduğum memnuniyeti dile getiriyorum” dedi.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git