BAŞKANIMIZA SICAK KARŞILAMA…

BAŞKANIMIZA SICAK KARŞILAMA…
25 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.412 kez okundu.
Reklam

BAŞKANIMIZA SICAK KARŞILAMA…

UYSAL KAVLAKTürk Metal Sendikası Genel Başkanımız Pevrul Kavlak, Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal’ı 25 Nisan tarihinde ziyaret etti. Uysal, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte belediye binası girişinde karşıladığı Kavlak ile makam odası girişindeki Ereğli tablosu önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kavlak, ziyarette yaptığı konuşmada, Erdemir’in Türk Metal, Belediye ve ilçe için önemli olduğunu söyledi. İleriki süreçlerde ortak projelere imza atmayı arzuladıklarını anlatan Kavlak şöyle dedi:

“ERDEMİR, Türk Metal Sendikası için Ereğli Belediyesi ve şehir için önemli. Allah nasip ederse, önümüzdeki süreçte Ereğli için ERDEMİR, Belediye ve Türk Metal Sendikası el ele verip iyi projeler üretip, Ereğli’de yaşayan herkesin önünü açıp, ‘gerçekten değdi, hizmet geldi’ diyecek bir anlayışı gerçekleştirmek lazım diye düşünüyorum. Gerçekten burada çalışanlar Ereğli halkı ve işletme ile bütünleşmiş, senelerini vermiş.  Bunları içerisinde emekli olanlar da var. Onların da çocuklarıyla beraber hoşça vakit geçirebileceği projeler olursa, Türk Metal Sendikası olarak her zaman altına imzamızı atarız. Burası bizim için gerçekten çok önemli, çok değer verdiğimiz bir yer. Geçmişte bunu başaramadık ama İnşallah belediye ile ortak projelerimiz olursa, hele hele ERDEMİR, Belediye ve sendika olarak ortak projelerimiz olursa bundan son derece mutluluk duyar, elimizi taşın altına koyarız.”

 UYSAL: BU SEL KÜTÜĞÜ ALIR

Belediye Başkanı Uysal da, Başkanımız Kavlak’ın ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bugünkü Öğrenci Kurultayı’nda çok güzel şeyler dinledim. Heybeme de çok şey koydum. Hele hele bu kurultayı Türk Metal Sendikası’nın organize etmesi bir kat daha mutlu olmama vesile oldu. Orada gördüğüm bir gerçek de Türk Metal artık sosyal sendikacılığı bitirmiş. Ve bir hedef koymuş; Eğitim. Belediye olarak zaten bu tür projelerin arkasındayız. Bu durumda anladım ki, ERDEMİR, sendika ve belediye olarak ortak hedefe kilitlenmişiz. Artık Dünyadaki değişimi anlayan bir mantalite var. Bugünkü Kurultayda buna da bizzat şahit oldum. Bu konuda özellikse Sayın Kavlak’ın konuşması son derece verimliydi. Bir sendikanın eğitimsel projelere açık destek vermesinden çok mutlu oldum. Bundan sonra da Belediye, ERDEMİR ve Türk Metal Sendikası ile ortak hareketimizin önünde bir şeyin duracağını sanmıyorum. Artık biz bir sel olduk. Önümüze gelen kütüğü alır, gideriz.”

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, şube yöneticileri ile İş Yeri Baş Temsilcisi Yakup Yılmaz ve Belediye Meclis Üyelerinin bulunduğu toplantıda, karşılıklı görüş alış, verişinde bulunuldu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git