KIBRIS EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİLDİ

KIBRIS EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİLDİ
23 Nisan 2014 tarihinde eklendi, 1.738 kez okundu.
Reklam

KIBRIS EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİLDİ

KIBRIS FINALTürk Metal Sendikamız Genel Merkezi’nce organize edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki eğitim seminerlerinin beşincisi 16 Nisan 2014’de gerçekleştirildi. Seminere, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’ın katılması sevinç yarattı.

 Erdemir işçilerini kapsayan ve yıl içinde önceki  4 dönem 88 işçi arkadaşımız, eşleriyle birlikte toplamda 176 kişilik kafilenin birer haftalık eğitim ve geziye gittikleri Kıbrıs’ın 5.  bölümü tamamlandı.

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, eşi Erdemirli Çalışan Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyon Başkanı Saniye Odabaş, Şube Sekreteri Metin Ercan, İş Yeri Baş Temsilcisi Yakup Yılmaz’ ın da yer aldığı kafile Büyük Anadolu Hotel’de konakladı.

Etkinliğe, Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, Genel Mali Sekreterimiz Sayın İsmail Dursun’un katılması ise sevinçle karşılandı.

Şube Başkanımız Odabaş’ın karşıladığı Sayın Genel Başkanımız Kavlak, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, Erdemir’de gerçekleştirilen 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi, Türk Metal Sendikamızın ülke ve dünya genelindeki konumu ile ülkemizde yaşanan sosyo-ekonomik gelişmelerden bahsetti.

Sayın Genel Başkanımız Kavlak, Türk Metal’in sendikacılıkta aileye verdiği sosyal değerleri de anlattı. Şube Başkanımız Odabaş da, Türk Metal’in Ereğli ve bölgemizdeki konumu ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Burada, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı eğitmenler Adnan Parçalı ve Cem Sanet tarafından verilen, “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu seminerle başlayan eğitimler, Psikolog Ferda Öztürk’ün “Örgütsel Bağlılık”, Sultan Erkoç’un “Aile İçi İletişim” konulu seminerleri ile sürdü.

Sosyal Politikalar Uzmanı Bahri Topçu’nun “Örgütlenme ve Propaganda” üzerine verdiği semineri ile tamamlanan eğitim bölümünün ardından, Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın katılımıyla “Gala Yemeği” gerçekleştirildi.

Burada Sayın Kavlak’a ve eşine verilmesi üzere Karadeniz Ereğli’de üretilmiş elpek bezinden örülmüş atkı, şal, sehpa örtüsü ile Gümüşten çilek maketi ve balıkçı teknesi hediye edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleştirilen sezonun final niteliğindeki etkinlikte Lefkoşa’daki “Barbarlık Müzesi”, Gazi Magosa, Tarihi Maraş Şehri ve Namık Kemal’in esir tutulduğu zindan ile tarihi kale ziyareti gerçekleştirildi.

Girne’deki Kıbrıs Şehitliği ziyaret edilerek, şehitlerimize dualar edilen geziler, tarihi ve turistik yerlerin görülmesiyle tamamlandı.

Bir haftalık Kıbrıs Eğitim gezisi sonrası Şube Başkanımız Odabaş ile birlikte kafile Ereğli’ye döndü.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git