BU DA SAĞLIKLI GIDA GEZİSİ

BU DA SAĞLIKLI GIDA GEZİSİ
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.379 kez okundu.
Reklam

BU DA SAĞLIKLI GIDA GEZİSİ

erpilicTürk Metal Sendikası bünyesindeki Metal İşçileri Tüketim Kooperatifi (METAL-KOOP) ileErdemirli Çalışan Kadınlar ve İşçi Eşleri Komisyonu tarafından, kadınlara entegre tavuk kesim tesisleri gezisi düzenlendi. 21 Mayıs'ta METAL-KOOP önünde toplanan Dernek üyesi kadınlar 2 otobüs ile Bolu’ya hareket etti.

METAL-KOOP Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Türk Metal Sendikası bünyesinde kurulu Erdemirli Çalışan Kadınlar ve İşçi Eşleri Komisyonu üyelerine yönelik gerçekleştirilen etkinlikte, Bolu’daki Erpiliç Entegre Tavukçuluk Tesisleri’nin gezdirildiğini söyledi.

Özdemir, gezide amaçlarının, evlerde sofralarımıza gelen  tavuğun hangi koşul ve ortamlarda işlem gördüğünü kadınların görmelerini sağlamak olduğunu belirterek, “aynı zamanda METAL-KOOP’ta da satışa sunulan Erpiliç marka ürünlerin işlendiği tesisleri kadınlara göstermek istedik. Çünkü evdeki yiyeceklerin temininin büyük bölümünü kadınlar üstleniyor. Organizasyonu düzenleyen Erpiliç firması yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu tür firmalardan gelecek talepler doğrultusunda, gezilerimizi sürdüreceğiz.”

, Türk Metal Sendikası bünyesinde kurulu Erdemirli Çalışan Kadınlar ve İşçi Eşleri Komisyonu Başkanı Saniye Odabaş ile 80 üyenin yer aldığı bir günlük organizasyonda ayrıca Bolu ve çevresindeki çeşitli tesisleri, tarihi ve kültürel yerleri de görmeye yönelik tur gerçekleştirildi.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git