Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZDİR

19.05.2014
1.597
GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZDİR
REKLAM ALANI

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİMİZDİR

Y.ZIYAODABASŞanlı Türk Tarihimizde birçok başarılara imza atılmıştır. Başarılarımızın ve bu başarıları elde eden insanlarımızın hatırlanması amacı ile belirli gün ve haftalarda bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir. İşte 19 Mayıs da, bu günler arasında ‘ayrıcalıklı yere’ sahiptir.

REKLAM ALANI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerinin atılmasında ‘başlangıç’ olarak bilinen 19 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’u ayak bastığı gündür.

Büyük Önder, Milli mücadeleyi başlatmak üzere gittiği Samsun, aynı zamanda Türk Milleti’nin kurtuluşunun da başlangıç günüdür.

Ardından Büyük Millet Meclisi’nin Kuruluşu ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı ile devam eden süreç; Türk Milleti’nin egemenlik ve bağımsızlığına verdiği değerinin en üst noktaya çıkışıdır.

Atatürk’ün böyle önemli kabul ettiği 19 Mayıs’ı Türk Gençliğine armağan etmesi ise bir başka anlam taşımaktadır. Zira Büyük Önder, Türkiye Cumhuriyeti’nin genç nesillerin omuzlarında daha da yükseleceğine olan inancı, bugün de bizlerde aynı heyecan ve duygularla devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ün Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, verilen kurtuluş mücadelesinde yaşamını yitiren şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet diliyoruz.

 

YUSUF ZİYA ODABAŞ

TÜRK METAL SENDİKASI

KDZ. EREĞLİ ŞUBE BAŞKANI

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.