MÜFTÜOĞLU ZİYARETE GELDİ

MÜFTÜOĞLU ZİYARETE GELDİ
8 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.696 kez okundu.
Reklam

MÜFTÜOĞLU ZİYARETE GELDİ

MUFTUOGLU ZIYARETI3Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı,  CHP’nin eski Parti Meclisi Üyesi ve eski Zonguldak Milletvekili adaylarından Buket Müftüoğlu ziyaret etti. Aynı zamanda üyesi olduğu Karadeniz Ereğli Kültürünü Tanıtma, Yayma ve Yaşatma Derneği’nin daveti üzerine Ereğli’ye gelen Müftüoğlu, 2 Mayıs’ta sendikamıza gerçekleştirdiği ziyarette, Odabaş’ın, dik duran, birleştirici yapısını takip ettiğini söyledi.

Ülkenin iyi durumda olmadığını, özellikle son çıkarılan MİT Yasası ile bunun daha da netleştiğini savunan Müftüoğlu, şöyle konuştu:

“Ama yerelde maalesef bunu genel siyasi konjonktüre göre planlayamıyorsunuz. Türkiye’de gezi olaylarının başarılı olmamasının sebebi işçiyi ve köylüyü arkasına alamamasıdır. Bu ülke, işçi ve orta sınıfa gereken önem verildiğinde kurtulacaktır. Bugün ülkede partiler sorunu değil vatanseverlik problemi vardır.

Ereğlimizi dışarıdan seyrettik. Siz, birleştirici yönünüzle, dik duruşunuzla dikkat çektiniz. Özellikle gerçekleştirdiğiniz Toplu İş Sözleşmesinde üyelerinize ve Ereğli halkına rahat edebileceği ücret artışı ve sosyal hakları sağladınız. Sizi ve Genel Merkezinizi kutluyorum.”

ODABAŞ: “BİR ŞEYLERİ AŞMALIYIZ”

Müftüoğlu ve beraberindekilerin ziyaretinden son derece memnun olduğunu ifade ederek teşekkür eden Şube Başkanımız Odabaş da, “Ereğli arktı bir şeyler istiyor. Biz burada bir şeyleri aşmamız lazım. Ereğli’de küçük olsun benim olsun zihniyetiyle bazı şeyler çözülmez. Bir şeyler yapacaksak; sivil toplum örgütleri, konuşan toplum olmalı. Sivil toplum örgütleriyle birleşelim, Ereğli’de daha iyi şeyler olacak diye düşünüyorum. Benim beklentimde o yönde. Dik duruşumuzda büyük destek olan Sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyarette karşılıklı görüş alış, verişinde bulundu.

Odabaş’ın ikili kahve fincanı hediye ettiği Müftüoğlu’da, Sinan Meydan’ın yazdığı “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tariz Tezleri’ne El-Cevap” isimli kitabını Odabaş’a takdim etti.

Karadeniz Ereğli Kültürünü Tanıtma Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf Arslan, Yönetim Kurulu üyeleri Ruşenler Köyü Muhtarı Hikmet Erlat, Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın’da bulunduğu ziyarette, konukların getirdiği baklava yenildi.

 

 

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git