SOMA’YA YARDIM İÇİN…

SOMA’YA YARDIM İÇİN…
22 Mayıs 2014 tarihinde eklendi, 1.470 kez okundu.
Reklam

SOMA’YA YARDIM İÇİN…

LOKALLER TOPLANTISITürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemiz tarafından, genişletilmiş toplantı düzenlendi. 21 Mayıs tarihinde, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş başkanlığında yapılan toplantıya, şube yöneticilerimiz, iş yeri temsilcileri ile iş yeri lokalleri katıldı.

Türk Metal Sendikası bünyesindeki Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de gerçekleştirilen toplantıda, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen patlama sonucu yaşamını yitiren 301 maden şehidinin ailelerine yardım edilmesi ile Erdemir ile ilgili genel değerlendirmeler yapıldı.

Şube Başkanımız Odabaş, Soma’da çok büyük bir acı yaşandığını, öncelikli isteklerinin, yaşanan acının sorumlularının gereken cezayı alması olduğunu belirterek, “yaşamını yitiren madenci kardeşlerimiz ne yazık ki geride büyük acılar yaşayan aileler bıraktı. Bu ailelere Erdemir işçileri olarak bizim de katkımız olması gerektiğini düşünüyorum. Madende yaşamını yitiren 301 madenciye bir kez daha Allah’tan Rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

Şube Sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, Şube yönetim kurulu üyeleri, İş Yeri Baş Temsilcisi Yakup Yılmaz’ın da bulduğu toplantıda alınan kararlar, lokaller vasıtasıyla işçilere aktarılacak.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git