DESTEK İÇİN GELDİLER

DESTEK İÇİN GELDİLER
23 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.582 kez okundu.
Reklam

PARTILARZIYARET

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek kararı alan partilerden CHP, MHP, DSP, DYP ve BBP İlçe Başkanları, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret ettiler. CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, 23 Temmuz 2014'de gerçekleştirilen ziyarette yaptığı konuşmada, Ortadoğu İslam coğrafyasının Dünya gündemine mezhep ve etnik köken kavgaları ile gelmemesi gerektiğini savundu.

Böyle bir dönemde Cumhurbaşkanlığı seçimine gidildiğini belirten Kartal, şöyle konuştu:

"Tamda böyle bir dönemde Cumhurbaşkanlığı seçimine gitmek, Türkiye’deki barış, güven ve huzur ortamını tesis etmek; devletimizin 90 yıldır geliştirmeye çalıştığımız parlamenter, üniter, demokratik yapısını korunması ve ülkede huzurun sağlanarak tüm bölgede de barışı, huzuru ve kardeşliği getirecek bir ortama acilen ihtiyacımız var.

Biz, AK Parti dışındaki neredeyse tüm siyasi partilerin partiler üstü bir anlayışla ortak bir aday olarak ortaya çıkardıkları Prof. Dr. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçilmesi için, O’nun etrafında, Türkiye’nin sürüklenmek istenilen kaos ortamından çıkaracağına inanıyoruz.

Bu durumda Türkiye’deki tüm örgütlü toplumsal kesimlerinde barış, güven ve huzur ortamını sağlayıcı biradayın etrafında birleşmesini arzu ediyoruz. ”

ODABAŞ: KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR

Şube Başkanımız Odabaş da, siyasi partilerin bir araya gelebilmelerinin memnunluk verici olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, şöyle dedi:

“Türkiye’de ve bu konjektörde neler yaşandığı herkes tarafından biliniyor. Bunu, bizzat biz de takip ediyoruz. En basit örneği; Irakta’ki elçimizin akıbeti daha belli değil. Kimsenin de sesi, soluğu çıkmıyor. Konuşulacak çok şey var Türkiye’de. Cumhurbaşkanlığı seçiminin demokratik bir ortamda olmasını temenni ediyoruz. Ekmeleddin bey çok değerli birisi. Türkiye’ye de çok faydalı olan değerli bir büyüğümüz. Sizlerinde O’nun etrafında birleşmeniz ve bir şeyler yaparak destek vermeniz bizi de mutlu ediyor.  Birliktelik güç doğurur. Hiçbir zaman, hiçbir partiye mesafeli değiliz. Gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri İnşallah Türkiye için hayırlısı olur.”

DSP İl Başkanı Nedim Ünal, MHP İlçe Başkanı Talat Şeker, BBP İlçe Başkanı Nizamettin Halıcı ve DYP İlçe Başkanı Mustafa Danışmaz’ın gerçekletirdiği ziyarette, Sendika Şube Sekreteri Metin Ercan ile şube yöneticileri hazır bulundu.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git