“HER MEYDANDA SESİNİZ, NEFESİNİZ VARDI”

“HER MEYDANDA SESİNİZ, NEFESİNİZ VARDI”
5 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.445 kez okundu.
Reklam

TOPTAN ZIYARETI

Önceki Dönem TBMM Başkanı AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, 5 Temmuz’da Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti. Odabaş beraberinde AK parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve AK parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ile gelen Toptan’ın, makama girişinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte karşıladı.

Toptan, ziyarette yaptığı konuşmada, sendikaya yaptığı önceki ziyaretlerde Odabaş ve yönetim kurulu üyeleriyle yerel seçim değerlendirmesi yaptıklarını hatırlattı.  Yerel seçimlerde Türk Metal Sendikası’ndan “çok büyük destek gördüklerini” belirten Toptan, şöyle dedi:

“Belki şöyle değerlendirilebilir: Türk Metal Sendikası sizi desteklediği için memnunsunuz, desteklemeseydi memnun olmazdınız. Bu tarafı doğru. Bana göre önemli olan sendikanın yahut diğer sivil toplum kuruluşlarının (STK) kimi desteklemesinden çok, sivil toplumun siyasete bu manada el koyması önemli unsurdur.  Sivil toplumsuz bir demokrasinin işlemesi mümkün değildir, doğru da değildir. Böyle işlemediği taktirde o ülkedeki demokrasi, demokrasi değildir.

“SİVİL TOPLUM SESİ YOL GÖSTERİCİDİR”

O bakımdan Türk Metal Sendikası’nın Ereğli ve Türkiye siyasetinde- tırnak içinde söylüyorum- ‘vaziyet almasını’ demokrasimizin gelişimi açısından önemsiyorum.

Zaman zaman Türkiye’de sendikalar yahut sivil toplum örgütleri partilerin, hükümetlerin lehinde, aleyhinde beyanlarda bulunurlar, herkes de bunlara kızar. Halbuki memnun olmak lazım. Çünkü eleştirisel anlamdaki sivil toplum sesi yol göstericidir. Destek anlamda sivil toplum beyanı cesaret vericidir. Bu nedenle hepsini kabul etmek lazım, benimsemek lazım, sevmek lazım. Daha doğrusu eleştiriyi de sevmek lazım. Eleştiri, beğeniyle beraber at başı giderler. Birinin olduğu yerde öbürü de olmalı ki, her birinin değeri olsun.

“MEYDANLARIN HEPSİNDE SESİNİZ VARDI”

Bu anlamda Türk Metal Sendikası’nın Ereğli’deki Sayın Başkanı ve yöneticilerimize teşekkür borçluyuz.  Meydanların hepsinde sesiniz vardı, sizin nefesiniz vardı. Bize bu durum çok büyük cesaret verdi. Bunun sonucunda da burada zor olan bir başarıyı elde etme imkanı bulduk. Size teşekkür etmek istiyorum. Arkadaşlarınıza teşekkür etmek istiyorum.

“SIRA HİZMETE GELMİŞTİR”

Değerli bir arkadaşımız Belediye Başkanı seçildi. Seçim bitmiştir, sıra hizmete gelmiştir. Belediye Başkan arkadaşımız yeri geldiğinde sizinle istişarelerde bulunmak suretiyle Ereğli’nin daha ileri gitmesi, daha büyümesi, sorunlarını en aza indirmesi konusunda çok başarılı hizmetlere imza atacaktır. Buna yürekten inanıyoruz.

Ercan (Candan) Hocam Ankara’dan doğru Ereğli’nin ve sorunların ciddi katipçisi. Ben de kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum. Bundan sonra da hep böyle olacaktır. İnşallah başaracağız ve güzel bir Ereğli’yi hep beraber inşa edeceğiz.”

ODABAŞ: “EREĞLİ BUNA HAZIR DEĞİL!”

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, gerçekleştirdikleri ziyaret dolayısıyla Toptan’a teşekkür ederken, şöyle konuştu:

“Bizim arzumuz Ereğli’ye bir şeyler yapılması ve bir yerlere gelmesidir. Çünkü yaşadığımız yer burası. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile Ereğli bir biriyle özdeşleşmiş bir noktadadır. Bizin ne için mücadele yaptığımızı çalışanlarımız ve Ereğli kamuoyu biliyor. Sağ olsun vekilimle (Ercan Candan) olsun, belediye başkanımla (Hüseyin Uysal) olsun istişarelerimiz her zaman iyidir ama fazla da istişare etmek istemem. Çünkü Ereğli buna hazır değil. Çok fazla istişare ettiğiniz zaman farklı yerlere çekiliyor. Sayın Başkan vekillerimizle beraber bölgeye hizmet üretsin, biz takip edelim yeterli olur. Başka bir beklentimiz yok.

“BAŞTA SAYIN GENEL BAŞKANIM…”

Bu dönem; başta Sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak olmak üzere, genel başkan yardımcılarım, yönetim kurulum, temsilcilerim ve işçi kardeşlerimizin bu davaya sahip çıkmasıyla, bir sivil toplum örgütü olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuzun bir göstergesi olmuştur. Bu doğrultuda emeği geçen işçi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra Zonguldak için iyi şeyler alacağını düşünüyorum. Sivil toplum kuruluşu olarak da her zaman yapılan iyi şeylerin yayında oluruz.”

Bazı belediye meclis üyeleri, Türk Metal Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, İş Yeri Baş Temsilcisi Yakup Yılmaz ile AK Partinin ilçe yönetim kurulu üyelerinin bulunduğu ziyaret, basına kapalı olarak devam etti.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git