İFTAR COŞKUSUNU YAŞIYORUZ…

İFTAR COŞKUSUNU YAŞIYORUZ…
20 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.
Reklam

ORMANLI

Türk Metal Sendikası üyesi Erdemir çalışanları, çeşitli vesilelerle iftarlarda bir araya geliyorlar. Üye arkadaşlarımızın düzenledikleri iftarlara, davet ettikleri Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ile şube yöneticilerimiz de katılıyor.

14-20 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen sırasıyla; Formenler Derneği, Demiryolu İşletme ve Bakım, Soğk Haddehaneler Direktörlüğü, Atölyeler Bakım Makina Atölyesi çalışanları ile Ormanlı beldesindeki Erdemirlilerin gelenekselleştirdiği iftarlar bir yandan dini duyguların artmasına, kaynaşma ve dayanışmanın ise coşkuya dönüştüğü iftarlar oldu.

Soğuk Haddehaneler Direktörlüğü çalışanı üyelerimizin 300 kadar katılımla gerçekleştirdiği iftarda konuşan Şube Başkanımız Odabaş, organizeyi yapanlara teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızın düzenledikleri iftarlara davetli olarak katılarak sevaplarına nail oluyor, hoş sohbetler ediyoruz. İnsanlar; sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirleriyle kenetlenen, birbirine destek olan yapı taşları gibi olmalıdırlar. Bizler teşkilatımıza gönül vermiş, emegin ve Emekçinin vermiş olduğu ekmek mücadelesinin kutsallığına inanan yoldaşlarımızla kenetlenerek, gerektiğinde gökdelen olduk. Böylesine güzel bir organizasyonda emeği gecen arkadaşlarımıza, bu güzel ve büyük ailenin bir araya gelmesini sağladıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bu arada, Demiryolu İşletme ve Bakım çalışanı arkadaşlarımızın düzenlediği iftarda, aynı zamanda yaş gününe denk gelen üyemiz Fatih Atakul’un da pastası kesilerek yaş günü kutlandı.

Ormanlı’da ise gelenekselleşen İftar, oldukça kalabalıktı. Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ve yönetim kurulu üyelerimizin hazır bulunudğu iftarda Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile 4 mahalle muhtarı da yer aldı.

Oruçların açılmasının ardından uzun süre sohbet edilen iftar sonrası Başkanımız ve yöneticilerimiz kalabalık üye topluluğu tarafından uğurlandı.

İftarlara Türk Metal Sendikası Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, Şube yöneticileri ile İş Yeri Baştemsilcisi Yakup Yılmaz da katıldı.

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git