Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

BAŞKANIMIZA MİLLETVEKİLİ ZİYARETİ

27.10.2014
1.667
BAŞKANIMIZA MİLLETVEKİLİ ZİYARETİ
REKLAM ALANI

CANDAN ZIYARETITürk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı, 27 Ekim’de AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ziyaret etti.

Candan, ziyarette yaptığı konuşmada, Maliye Bakanlığı bünyesindeki Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile Erdemir Vakfı arasındaki uzlaşmanın, memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Bu konuda Başkanımız Odabaş’ın da büyük gayretleri olduğunu belirten Candan, şöyle dedi:

REKLAM ALANI

“Bizim, Sendika Başkanımız ile ayrı bir kişisel dostluğumuz var. Sadece parti veya teşkilat bazında değil şahsi olarak gönlümüzde ayrı bir değeri var.

Vakıf sürecinde oldukça yakın temasta bulunduk. Aynı zamanda Bakanlığa beraber gittik, geldik, görüşmeler yaptık. Sayın Başkanımız da biz de dertlerimizi anlattık. Biz elimizden geleni yaptığımıza ve iyi bir sonuçla karşılaştığımız inancındayım. Sonucun, Erdemir işçisine, Ereğli halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

Ereğli halkı ve Erdemir işçileri için birlikte çalışmamız devam edecektir. Bizim hiçbir ilişkimiz şahsi ve kişisel olmaz. Burada kamu adına çalışıyoruz. Kamunun ortak menfaati neyse, birlikteliğimizin de bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum.”

Başkanımız Odabaş ise bazı çevrelerin yaşanan süreci farklı şekilde değerlendirme, altında başka işler arama gayretleri olduğunu ifade ederek.  “görüşme yaptığımız GİB Uzlaşma Komisyonu Başkanı ‘Vakıf olarak değerinizi bilin. Uzlaşma için 4-5 yıl bekleyen vakıf yöneticileri var” sözünü hatırlatmak istiyorum. Erdemir Vakfı için ise biz bir yıl içinde uzlaşma günü aldık. Bunda Vekilimizin de büyük desteği olduğunu tahmin ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette, sendika şube sekreterimiz Metin Ercan, Şube Mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen, ile bazı AK Parti İlçe yöneticileri de bulundu.

CANDAN ZIYARETI1

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.