ERDEMİR İŞÇİSİNE YAKIŞAN FİNAL

ERDEMİR İŞÇİSİNE YAKIŞAN FİNAL
15 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.632 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası 2. Futbol Turnuvası Şampiyonu, SGS Koruma Güvenlik Müdürlüğü’nü 2-0 yenen Atölyeler Bakım Direktörlüğü oldu. 25 Eylül’de, Erdemir Stadı’nda şirketteki ünitelerden oluşan 11 takım ile başlayan turnuvanın, 14 Kasım’da Liman Nakliyat Müdürlüğü ile Çelikhane Direktörlüğü takımları arasında oynanan üçüncülük-dördüncülük karşılaşması, oldukça çekişmeli geçti.

90 dakikası 1-1 biten maçta takımlar uzatma dakikalarında da gol bulamayınca penaltı atışlarına gidildi.

Atılan ilk 5’er penaltıda da eşitliği bozamayan takımlar, “bire bir” atışlara geçtiler. Bu eşitlik, iki takımın da kalecilerinin başarılı kurtarışları sonucu 14. penaltıya kadar gitti. 4. penaltı atışında rakibine üstünlük sağlayan Nakliyat Pazarlama Müdürlüğü, turnuva üçüncülüğünü elde etti.

ŞAMPİYONUN ADI; ATÖLYELER BAKIM

Bu karşılaşmanın ardından oynanan final maçında ise SGS Koruma Güvenlik Müdürlüğü’nü 2-0 yenen Atölyeler Bakım direktörlüğü şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte büyük sevinç yaşayan şampiyon takım oyuncuları, birlikte geldikleri şeref tribününde protokolü selamladılar. Protokol üyeleri ile maçları izleyen Erdemir işçileri de futbolcuların başarılarını ayakta alkışladılar. Bu arada, karşılaşma boyunca sahada ambulans ve sağlık ekipleri de hazır bulundu.

ÖDÜL VE KUPA TÖRENİ

Havanın yağışlı olmasına rağmen belirlenen program çerçevesinde süren organizasyonda, ödül törenine geçildi.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, burada yaptığı konuşmada, bu tür organizasyonların birlik, beraberlik, kaynaşma ve dayanışmayı arttırdığını söyledi.

“DAHA İYİLERİNİ YAPACAĞIZ”

Organizasyonda yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Odabaş, şöyle dedi:

“Başta Erdemir İnsan Kaynakları Müdürümüz Sayın Alkan’a, başmüdür, müdür ve sendika yöneticilerimize, değerli işçi kardeşlerimiz ve dostlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Böyle bir etkinlik yapmak; iş yerinin stresini atmak, burada eğlenmek, kaynaşmak ve güzel dostluklar oluşturmak demektir. Zira spor, dostluk ve kardeşliktir. Bu vesileyle turnuvada mücadele eden takımlarımızı ayrı ayrı kutluyorum. Son derece güzel bir turnuva oldu.  Birlik ve beraberlikten en güzel dayanışma çıkar. İlerleyen süreçlerde çok daha iyi turnuvalar yapacağız. Organizasyonu düzenlememizde destek olan başta Sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak’a, genel merkez yöneticilerime, Organizasyonda emeği geçen komite üyelerine, temsilci yöneticilerimize, takımlarda oynayan arkadaşlarıma ve ikramlarda bulunan Sofra Grubu’na teşekkür ediyorum.

Turnuvanın gala diyebileceğimiz organizasyonunu da 19 Kasım’da inşallah Büyük Anadolu Ereğli Hotel’de tüm takım oyuncularımızın katılımıyla yapacağız.”

“CENTİLMENCE MÜCADELELER OLDU”

Erdemir İnsan Kaynakları Müdürü Sedat Alkan da, turnuvanın Erdemir ve Türk Metal camiasına hayırlı, uğurlu olması dileğinde bulunarak, “Centilmence mücadeleler oldu. Takımlarımızı tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonları destekliyoruz ve Erdemir bünyesinde daha fazla olmasını talep ediyoruz. Çünkü bu tür turnuvaların camiamızda birlik ve beraberliği daha fazla oluşturacağı, kaynaşmayı arttıracağına inanıyoruz” diye konuştu.

ŞAMPİYONUN KUPASI ODABAŞ’TAN

Şampiyon takıma kupasını Başkanımız Odabaş’ın verdiği turnuvada, ikincilik kupasını Alkan, üçüncülük kupasını ise Şube Sekreterimiz Metin Ercan verdi. İlk üç takım futbolcuları ayrıca madalya ile ödüllendirildi.

Karşılaşmaları yöneten hakemlere ödüllerini ise Şube mali Sekreterimiz Sedat Taşdelen verdi. En golcü futbolcu seçilen Atölyeler Bakım’dan Muhammet Yılmaz ödülünü Türk Metal Genel Merkez Eğitim Müdürü Bahri Topçu’dan alırken, organizasyonda desteklerinden dolayı, METAL – KOOP adına yönetim kurulu Başkanı Erdal Özdemir, Erdemir Sağlık Hizmetler Müdürü Tamer Akın ile bu akşamki organizasyonda taraftarlara döner, ayran ve aşure ikramında bunan Sofra Grubu Bölge Müdürü Selçuk Çetinkaya plaketle ödüllendirilerek teşekkür edildi.

Artan yağışa rağmen futbolcular ile taraftarların coşkusu dinmeyen organizasyonda havai fişekler atılırken, karşı tribüne giden Başkanımız Odabaş, buradaki işçi arkadaşlarımızla saha içinde çalan müzik eşliğinde oynadı.

Karşılaşmaları Koruma Güvenlik Müdürü Ümit Göçmen, Atölyeler Bakım Direktörü, Nazif Ofluoğlu, Mekanik bakım müdürü Mustafa Eren, Yapı montaj Müdürü Osman Erbay, Karadeniz Ereğli Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Serdar Özbek ile birlikte yaklaşık 1000 Erdemir işçisi izledi.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git