TURNUVADA ATA’YA SAYGI…

TURNUVADA ATA’YA SAYGI…
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.681 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası 2. Futbol Turnuvası’nda 10 Kasım’da oynanan karşılaşmada METAL-KOOP takımı ile Nakliyat ve Pazarlama Müdürlüğü takımları sahaya Dev Atatürk Posteri ve Türk Bayrağı ile çıktılar.

Türk Metal Sendikası’nın kuruluşunun 50. yılı dolayısıyal geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen turnuvanın ikinci yılındaki lig usulü oynanan karşılaşmalar tamamlandı.

6-10 Kasım tarihleri arasında oynanan 8 karşılaşmada toplam 41 gol atılırken, yarı finale kalan 4 takım da belli oldu.

Erdemir Stadı’nda oyanan karşılaşmalardan 6 Kasım’da Nakliyat Pazarlama Müdürlüğü, rakibi  Yardımcı İşletmeler Direktörlüğü’nü 4- 0 ile geçerken, bir gün sonra oynanan maçlarda ise Soğuk Haddehaneler Direktörlüğü, Çelik Üretim Direktörlüğü’ne 4-1, Teknik Hizmetler ve Erenco da SGS Koruma Güvenlik’e 7-1 yenildiler.

8 Kasım’daki karşılaşmalarda ise Atölyeler Bakım Direktörlüğü, Ersem’e 8 gol atarken (8-0), Sıcak Haddeheneler Direktörlüğü de Demir Üretim Direktörlüğü’nü 5-2 ile geçti.

Tek maç oynanan 9 Kasım’da, Soğuk Haddehaneler Direktörlüğü ile SGS Koruma Güvenlik 2-2 berabere kaldı.

Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yılı olan 10 Kasım’daki karşılaşma ise bir başka anlam taşıyordu.

METAL-KOOP ve Nakliyat ve Pazarlama Müdürlüğü takımları, METAL-KOOP Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özdemir ile birlikte çıktıkları sahada açtıkları Dev Atatürk Posteri ve Türk Bayrağı ile seyircilerden alkış aldılar. Takımlar, karşılaşma öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

1-1 beraberlikle biten karşılaşmanın ardından oynanan turnuvadaki lig maçlarının sonuncusunda ise Teknik Hizmetler ve Erenco takımı, Yardımcı İşletmeler Direktörlüğü’nü 3-0 yenmeyi başardı.

YARI FİNALE  ÇIKAN 4 TAKIM

Alınan bu sonuçların ardından SGS Koruma Güvenlik topladığı 21 puanla, puan cetvelinin ilk sırasında yer alırken, ikinciliği ise 20 puanla Çelik Üretim Direktörlüğü aldı. Atelyeler Bakım Direktörlüğü’nün 19 puan ile üçüncü sıraya konduğu tabloda Yarı finale kalan dördüncü takım ise Nakliyat Pazarlama Müdürlüğü oldu.

Bu sonuçlara göre 12 Kasım’da oynanacak yarı final karşılaşmaları da belli oldu. Buna göre “çapraz eşlemşe sistemi”yle eşleşen takımlardan ilk sıradaki SGS Koruma Güvenlik, 4 sıradaki Nakliyat Pazarlama Müdürlüğü ile saat 18.00’de karşılaşacak.

Günün ikinci maçı ise saat 19.00’de Çelik Üretim Direktörlüğü ile Atelyeler Bakım Direktörlüğü arasında oynanacak.

İki karşılaşmanın galiplerinin kalacağı final karşılaşması da 14 Kasım’da yapılacak.

11 TAKIM MÜCADELE ETMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi, 25 Eylül’de başlayan turnuvada Erdemir’deki ünitelerden; Ersem, Metal-Koop, SGS Karuma Güvenlik Müdürlüğü, Teknik Hizmetler ve Erenco, Nakliyat ve Pazarlama Müdürlüğü, Sıcak Haddehaneler Direktörlüğü, Soğuk Haddehaneler Direktörlüğü, Yardımcı İşletmeler Direktörlüğü, Çelik Üretim Direktörlüğü, Demir Üretim Direktörlüğü, Atölyeler Bakım Direktörlüğü olmak üzere toplam 11 takım mücadele etmişti.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git