CHP’DEN KALABALIK ZİYARET

CHP’DEN KALABALIK ZİYARET
11 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.620 kez okundu.
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Harun Akın, İl ve Ereğli İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti.

Akın, ziyarette yaptığı konuşmada, partisinin ilçe yönetimi ve çevredeki CHP’li belediyeleri ziyaret amacıyla geldiği Ereğli’de, Türk Metal Sendikası’na uğramadan gitmenin doğru olmayacağını söyledi.

Türk Metal’in Ereğli ve ülkede güçlü bir kuruluş olduğunu belirten Akın, şöyle dedi:

“Türk Metal Sendikası’nın Karadeniz Ereğli şubesi çok önemli bir kuruluş. Erdemir’i çok önemsiyoruz. Ben, siyasetimle de hep ayrı bir gözle baktım. Çünkü taşkömürünün burada, Kandilli’de  ve Erdemir buraya onun için kurulmuş. Kardemir bulunduğu yere taşkömürü için kurulmuş. Bu iki güzide kurumumuz kömür ihtiyacımızı istediğimiz oranda karşılamasa bile ülkemizin ve Dünya’nın önemli kuruluşlarındandır. Böyle önemli bir kuruluşumuzun içindeki işçi arkadaşlarımızın, emek mücadelesini veren sendikamızda olmak bizim ayrı bir mutluluk, biz meseleye böyle bakıyorum.

16’sında kongremiz oldu, bir ay zaman geçti. Boş buldukça, Zonguldak’taki önemli kuruluşları ziyaret etmek istiyoruz. Bugün Ereğli’de önce ilçe merkezimizi ziyaret ettik. Aslında bu günkü ziyaretimiz tamamen ilçe örgütleri ve belediye başkanlarımızdı. Ama buradan geçerken Harun Akın’ın, arkadaşlarının ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanının kim olursa olsun böyle bir kuruluşu, böyle bir topluluğu ziyaret etmeden geçmesi yanlış olur diye düşündük. Bu çerçevede buradayız. Yusuf başkanımız, işçi kıyafetleri ile bizi karşılayan çalışan işçi arkadaşlarımızla çok güzel bir atmosfer olmuş. Çok teşekkür ediyoruz. Burası çok büyük bir güçtür. Şimdi il başkanıyız, bundan sonraki siyasetimde de, hem Zonguldak’la hem Karadeniz Ereğli ile tekrar bu diyalogları konuşacağız başkanımızla. Elimizden gelen katkı varsa onu konuşacağız.”

Şube başkanımız Odabaş da, ziyaretten dolayı mutluğunu belirterek, “ilçe yönetimi ile beraber istişarelerimiz vardı ama sizi de burada görmekten dolayı mutlu olduk. Teşkilatım adına teşekkür ederim” dedi.

Ziyarette CHP il yönetim kurulu üyeleri, Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, ilçe yöneticileri ve Türk Metal Sendikası icra kurulu ve yöneticileri hazır bulundu.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git