Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

HAYIRLI UĞURLU OLSUN…

27.12.2014
6.151
HAYIRLI UĞURLU OLSUN…
REKLAM ALANI

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubemizin 10. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerimizle üst kurul delegelerimiz belirlendi.

27 Aralık 2014’de Sayın Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın katılımıyla, büyük coşku içerisinde yapılan genel kurulumuzdaki seçimlerde, Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, üçüncü dönem güven tazelerken, seçimlere katılan 200 delegemizin tamamının oy kullanması ile bir de ilk yaşanmış oldu.

Sandık Kurulu’nca açılan sandıklarda sayılan 200 oydan biri “üzerinde işaret olduğu gerekçesiyle” yasal olarak İlçe seçim Kurulu tarafından geçersiz sayıldı.

REKLAM ALANI

Buna göre; Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş Başkanlığı’nda oluşan yeni yönetim kurulna şu isimler girdi:

Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri. Hakan Eskibina, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Sonar Uslubaş, Şube Eğitim Sekreteri Mehmet Karakaya,

Denetim Kurulu Bizzet Elmadağ, Serkan Elcivan, Ramazan Kökçü,

Disiplin Kurulu Şanver Yavuz, Barbaros Özdemir, Celil Arkan.

Odabaş, oyların sayımının ardından yaptığı kısa konuşmada, herkese teşekkür ederek, “yeni dönemimiz, üyelerimize, Erdemir camiamıza ve Ereğli’ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İŞTE ODABAŞ’IN GENEL KURULDAKİ KONUŞMASI

“Görev süremizde desteğini her zaman yanımızda bulduğumuz Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak başta olmak üzere genel yönetim kurulu üyelerimiz sayesinde, Ereğli Şubemiz bünyesinde bir çok etkinlik ve çalışmaya imza attık.

Üyelerimizin de dile getirdiği gibi; mavi yakalılara yakışan şekilde aldığımız ücret artışları ve sosyal haklar sayesinde çok daha işi koşullarda yaşamlarını sürdürmelerine zemin hazırladık.

İŞÇİ ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ BURS

Bunun yanı sıra, artık geleneksel hale getirdiğimiz, üniversiteye hazırlanan işçi çocuklarına ücretsiz SBS kursları verdirdik, verdirmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızı, Sendikamız genel merkezince organize edilen çeşitli aktivitelere göndererek eğitim ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyoruz

YURT İÇİ VE DIŞI SEMİNER GEZİLERİ.

Erdemir’deki üyelerimizi gruplar halinde ilçe dışında ve yurt dışında çeşitli seminerlere göndererek, bir yandan çalışma ve sendikal birikimlerini geliştirmelerini, bir yandan da sosyal etkinliklere katılımlarını sağladık.

Bunun yanı sıra önce eşleriyle, daha sonra da çocuklarla birlikte düzenlediğimiz aynı türden gezilerle ailecek tatil olanağı yaratırken, aileler arası kaynaşmanın artmasına da zemin hazırladık.

KADIN KOMİSYONU ÇALIŞMALARI

Üyesinin, her türlü yaşam koşullarını düşünen Türk Metal çatısı altında, kurduğumuz Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu vasıtasıyla, kadınların sendikal yaşamda daha aktif olmalarını istedik.

Bu düşünceyle attığımız adımla birlikte otelimizde kendilerine lokal temin edilen kadınlar, zaman zaman yaptıkları etkinliklerle toplumsal bazı desteklerde de bulundular.

Yine sendika bünyesinde çalışanların ve ailelerinin daha sağlıklı yaşayabilmeleri için ilçemizdeki özel hastanelerle, özel koşullarda yaptığımız protokol vasıtasıyla sağlık hizmetini daha kaliteli almalarına olanak sağladık.

Bu tür protokolleri, ehliyet kursu, İngilizce kursu gibi çeşitli eğitimsel ve sosyal kuruluşlarla da gerçekleştirdik.

ARTAN BİRLİK VE BERABERLİK

Tüm bu ve benzer aktivitelerimiz arasında bir başka öneme haiz olan var ki; o da birlik ve beraberliğimizi en üst seviyelere taşımak oldu.

Zaman zaman dünyada ve ülkede yaşanan sıkıntıların yansıdığı bölgemizde oluşan sorunları da, yine sağladığımız birlik ve beraberlikle aşmasını bilen konuma geldik. Zor günleri, her türlü kışkırtmaya rağmen kenetlenerek aşan Türk Metal üyelerimiz, aynı şekilde sağlanan mutluluğu da paylaşarak yaşamayı sürdürüyor.

Başta Sayın Genel Başkanımızın yaygınlaştırdığı sendikal anlayış ve bizlere verdiği destekle, her geçen yıl çok daha iyi noktalara geldiğimize hep birlikte şahit oluyoruz.

İŞÇİNİN YAŞAM KOŞULLARI

Değerli Erdemirli arkadaşlarım…

Bugün, 1700 derece ateşin karşısında döktüğü alın teriyle ekmeğini çıkaran sizler için, her dönem oturduğumuz sözleşme masasında, hakkınız olan ücret artışlarını en üst seviyede almaya çalışırken, aileniz ve çocuklarınıza yansıyan sosyal haklarınızı da o derece üst sınırda tutuyoruz.

Bu anlayış ve duruşumuz, dün olduğu gibi bugün de, yarın da böyle olacaktır. Çünkü biliyoruz ki; Erdemir işçisi her zaman yaşam koşullarının en iyisine layıktır.

Elbette, bu konudaki her çalışmamızı sizlerle paylaştığımız gibi, “kazandır, kazan” politikasını da göz ardı etmiyoruz.

Şunu da unutmuyoruz ki, Erdemir işçisinin hakkı olan ücret artışları, yaşadığımız bölgeye de olumlu yansıyarak, toplumsal moralin üst sınırda olmasına da katkı sağlamıştır.

Yaşatılmak istenen kaos ortamına rağmen soğukkanlılığını bozmayan Türk Metal üyeleri sayesinde bizler de, geldiğimiz bugünlerde ilçemizdeki ve sivil toplum kuruluşları ile her türlü toplumsal çalışmada yan yana oluyoruz.

İŞÇİNİN VE AİLESİNİN MUTLULUĞİ İÇİN

Değerli davetliler, sevgili mesai arkadaşlarımı…

Buradan sizlere görev süremizce yaptıklarımızı ve yapmaya çalışmalarımızı özetlemek istedim. Bu özeti, yönetim olarak kendimizi başarılı olarak göstermek için değil, siz çalışanlarımızın, eş ve çocuklarının daha mutlu yaşam sürdürmelerini anlatmaya çalışmak için yaptım.

Bir Erdemir işçisi olarak, bugün üstlendiğim görevi, arkadaşlarımla birlikte en iyi şekilde yerine getirme gayretimizde siz mesai arkadaşlarım tarafından başarılı bulunuyorsak, bu, bizim için en büyük gurur ve onur tablosu olacaktır.

Her birinizin, güçlü Türk Metal Sendikası’na layık, çalışanın hak ve menfaatleri doğrultusunda görev aşkı içinde olduğunuzu biliyorum.

Bu duygularla; Görev süremizde desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz ve gördüğümüz, başta Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’a, genel merkez yöneticilerime, mesai arkadaşlarıma ve gücünü bize veren siz değerli Erdemirli üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Gerçekleştireceğimiz genel kurulumuzun üyelerimize, sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar
  1. enver zengin dedi ki:

    BÜYÜK Camiamıza hayırlı uğurlu olsun

  2. Şenol Temizel dedi ki:

    Sn. sendika başkanımıza ve yeni yönetim,disiplin ve denetim kurulunda görev alan arkadaşlara baş temsilcimize görevlerinde başarılar dilerim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.