ANADOLU HASTANESİ İLE ANLAŞTIK

ANADOLU HASTANESİ İLE ANLAŞTIK
31 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.219 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi ile yeni bir protokol imzaladıklarını söyledi.

Odabaş, Şube Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“İlçemizde, Ereğli Devlet Hastanesi’nin merkezden uzaklaşmasıyla birlikte vatandaşların özel hastanelere olan talebinde artış olduğunu gözlemekteyiz.

Bu paralellikte bazı özel hastanelerin de kendi aldıkları kararlarla birlikte farklı ve sabit fiyat uygulamasına geçtikleri kamuoyuna duyuruldu.

Yaşanan her iki olumsuzlukda, ilçe halkının olduğu gibi sendika üyelerimiz ile sendikamız uhdesindeki kuruluşlarda çalışanların da etkilendiği düşüncesiyle, Türk Metal olarak özel hastanelerle ilgili yaptığımız sözleşmelerin bazılarını, geçtiğimiz günlerde ‘tek taraflı olarak’ fesih ettiğimizi internet sitemizden üyelerimize duyurmuştuk.

Ardından da, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi yetkililerinin sendikamızı ziyareti ile birlikte, 23 Mart 2015’den geçerli olmak üzere yeni bir anlaşmayı imza altına aldık.

Yapılan bu protokol kapsamında, Erdemir, Ersem, Ümran Boru, Büyük Anadolu Ereğli Otel ve METAL-KOOP çalışanları ile birinci dereceyakınları olan eş, çocuk, anne ve babaları, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi’nden daha uygun koşullarda ve daha kaliteli sağlık hizmeti alabileceklerdir.

Bu kapsama giren üye ve çalışanlarımızın 23 Mart’tan itibaren faydalanmaya başladığı poliklinik hizmetlerinden, sadece –Hükümetin aldığı karar gereği- çocuk polikliniklerinden yararlanılamayacağının da bilinmesini istiyoruz. Ancak, çocuklarımız da, bunun dışında kalan diğer polikliniklerden aynı hizmeti alacaklardır.

Türk Metal sendikası olarak üye ve çalışanlarımızın ekonomik, eğitim, sosyal ve kültürel yaşamlarına sağladığımız katkı gibi, daha iyi koşullarda sağlık hizmetinden yararlanabilmelerine ilişkin çalışmalarımız devam ediyor.”

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git