MHP ADAYLARINDAN ODABAŞ’A ZİYARET

MHP ADAYLARINDAN ODABAŞ’A ZİYARET
16 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.136 kez okundu.
Reklam

MHP Zonguldak milletvekili adayları, Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ı ziyaret etti.

MHP birinci sıra milletvekili adayı Zeki çakan, ziyarette yaptığı konuşmada, geçmiş yıllarda, aralarında ilk ve ortaokul mezunlarının da olduğu 1975 taşeron işçisi’ne, Erdemir’de kadro verilmesi çalışması yürüttüğünü, Türk Metal Sendikası’nın ise önemli etken olduğu hatırlattı.

Sendikamızın, işçi haklarında öncü rol oynadığını belirten Çakan, şöyle dedi:

“İşçinin, geleceğinden endişe duymayacağı bir yapının oluşması taraftarıyız. Sendikal hakların çoğaltılması konusunda mücadele edilmediği takdirde işçi ezilmeye mahkumdur. Ekonomik ve sosyal, yönden kalkınmayı sağlayabilmek, Erdemir ile ilgili olarak, bütün siyasilere ağabey ama işçinin babası, sahibi olarak önümüzü de sizi katarak, oturduğunuz koltuğa ve sizlere saygı duyarak,  ister Başbakan isten Cumhurbaşkanı olalım hiçbir zaman belirli komplekslere kapılmadan, işçinin sosyal güvenliğini sağlayan sendikanın olduğu bilinciyle hareket ederek; işçilerimizin zayi olan haklarını elde edebilmek, Ereğli ve Alaplı’yı eski haline döndürebilmek için taşın altına elimizi koyduk.”

MHP’nin Zonguldak’taki ikinci sıra adayı Yavuz Erkmen de, Odabaş’a hitaben yaptığı konuşmada, Zonguldak’ta vali olarak görev yaptığı dönemde, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesinin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

BAŞKANIMIZ BEKLENTİLERİNİ AKTARDI
Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanımız Odabaş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, işçi hakları konusunda milletvekillerinden beklentilerini dile getirdi.

Başkanımız Odabaş, şunları kaydetti:

“Yarın Meclis’e gittiğinizde, bu işçinin yanında ne kadar duracaksınız? Bu işçi için neler yapacaksınız? beklentisi içindeyiz. Biz her gün, örgütlü bir güç olarak, sendika olarak günden güne ivme kaybeden kurumlarız. Sendikal hareket bitiyor, örgütlenmeye başladığında ise başınıza bir takım sıkıntılar gelebiliyor. Meclis’te bize ne vereceksiniz?  Sıkıştığımızda, telefon ettiğimizde, telefonu açacak insana ihtiyacımız var. Bu kriterleri bilerek yürüyün. Bizler de sizle beraber yol arkadaşı olmakta bir sıkıntı yaşamayız. Ama bunları yarın yaşayacak işçi kesimine de bu sözü verecek insanları bekliyorum. 
Türk Metal Sendikası’nın 180 bin üyesi var. Hepsi bilinçlidir. Biz Ankara’da, vekillerimiz ve bakanlarımızla, bölgemiz için ‘ne alabiliriz?’ kavgası yapmamız lazım ama yapamadık. Erdemir burada kuruldu, kuranlardan Allah razı olsun. Ama ‘küçük olsun, benim olsun’ deyip de, buralara yan sanayi kuramadık. Gemi Tersanesi kuruldu, ne noktada olduğunu hep beraber görüyoruz. Ufkumuzu açacak insanlarla bizim yol arkadaşlığı yapmamız lazım. Hele hele, konu ülke ve Devlet meselesine gelirken, bizde üzerimize düşeni yapacağız ama gelen vekillerimizin bize vereceği mesajlar çok önemli.”

Ziyarette, partinin milletvekili adayları Ahmet Emre Bayramoğlu,  Meral Demirtaş, MHP İlçe Başkanı Talat Şeker, İl Başkan Yardımcısı Asım Tazegül MHP’li Ormanlı Belediye Başkanı Şaban Başol, MHP Belediye Başkan Adayı Mevlüt Özdemir. partili kadın kolları üyeleri ile partililer, Sendikamız Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibine, Şube Eğitim Sekreteri Mehmet Karakaya, İş Yerleri Baş Temsilcisi Yakup Yılmaz, iş yeri temsilcileri hazır bumundu.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git