ALANI DOLDURDUK

ALANI DOLDURDUK
1 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.444 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası üyeleri,  Türk-İş’in talebi doğrultusunda, Genel Maden İşçileri Sendikası tarafından organizasyonu yapılan Zonguldak’taki 1 Mayıs Kutlamaları kapsamında Madenci Anıtı’nı doldurdu.

Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın da katıldığı 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için Erdemir işçileri de coşkulu anlar yaşadı.

Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ve yöneticilerimizin organizesiyle sabah saatlerinde Erdemir Ana Kapı’da toplanmaya başlayan üyelerimiz, otobüslerle Zonguldak’a hareket etti.

Yaklaşık 120 otobüs ve midibüs ile 3000’i aşkın Erdemir işçisi, Çevre il ve ilçelerden gelen Türk Metal Sendikası üyesi işçi arkadaşlarıyla Zonguldak girişinde bir araya geldi.

10 bine yaklaşan rakamlarla anılabilecek kalabalık Türk Metal üyeleri, toplu halde sloganlar atarak Madenci Anıtı önünde yerini aldı.

Oluşturulan platformda yapılan konuşmaları dikkatle dinleyen Türk Metal üyeleri, 15 bini aşan kalabalık emekçi topluluğu ile birlikte attıkları sloganlarla da gereken mesajı verdi.

Genel Başkanımız Kavlak’a da sevgi gösterilerinde bulunan Türk Metal üyesi emekçiler, etkinliğin ardından geldikleri otobüslerle çalıştıkları bölgelere gittiler.

ODABAŞ’TAN ANLAMLI MESAJ

Diğer yandan, gerçekleştirilen organizasyonun Ereğli ayağındaki başarılı mimarı Türk Metal Şube Başkanımız Odabaş, sosyal paylaşım sitesinde yayınladığı kısa kutlamasında, şunları kaydetti:

“…Çünkü; ölüm vurdu damgasını alınlarına Çürüyen diş, dökülen et,  bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler… Birlik ve dayanışma inancıyla, emek ve ekmek mücadelesinde alın teri döken tüm Emekçi Kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı kutlu olsun.”

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git