EĞLENCE BAHANE, DESTEK ŞAHANE

EĞLENCE BAHANE, DESTEK ŞAHANE
18 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 3.301 kez okundu.
Reklam

Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu tarafından, 16 Mayıs 2015’de  eğitim sosyal ve kültürel etkinliklere yönelik kaynaşma ve dayanışma etkinliği gerçekleştirildi.

Komisyon Başkanı Saniye Odabaş, Büyük Anadolu Ereğli Otel Salonu’nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi uhdesinde kurulu komisyonun, kuruluşundan itibaren çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirdiğini söyledi.

Henüz komisyonunu kuruluşun ardından Türk Metal Genel Merkezi’nce düzenlenen 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü etkinliğine 500 kadın ile Ankara’ya giderek destek verdiklerini anlatan Odabaş, şöyle dedi:

“11 Aralık 2013’de ise Büyük Anadolu Ereğli Otel’de komisyon üyelerimizin kullanabileceği lokalimizi, sayın Türk Metal Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş ile birlikte  hizmete açtık. 21 Aralık 2013 tarihinde de biz kadınlar bir araya gelerek, gönlümüzce eğelenebilecek bir etkinliğe imza attık. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz organizasyonlarla Erdemir’i gezerek, eşlerimizin çalışma ortamlarını yakından görme fırsatı bulduk. Şubat 2014’de düzenlediğimiz kahvaltılı etkinliğimizde, eşlerimizle bir araya gelerek, çeşitli görüşlerimizi paylaşma imkanımız oldu. Yine geçtiğimiz yıl burada 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü etkinliği düzenledik, bir gün sonraki akşam da yemekli eğlence organizasyonu tertipledik.”

EĞİTİME KATKI

Erdemirli Kadın İşçiler ve İşçi Eşleri Komisyonu Başkanı Saniye Odabaş, bu süre içinde eğitime katkılarda da bulunduklarını anlatarak, şunları söyledi:

“Komisyon olarak bazı okullarımıza çeşitli yardımlar da gerçekleştirdik. Bunlar arasında Yaraşlı Köyü’ndeki ilköğretim okulunun ana sınıfında ihtiyaç duyulan araç gereçleri temin etmemizi sayabiliriz. Yine Çayırlı Köyümüzün ilköğretim okulunun çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Ayrıca Ereğli Lisesi Voleybol Takımı’na destek olduk. Bundan sonraki süreçte de özellikle eğitim alanındaki yardım çabalarımızı sürdüreceğiz.

Bugün de, yine böylesi dayanışma örneği göstereceğimiz etkinliğimizi düzenledik. Buradan da elde edeceğimiz geliri, en iyi şekilde değerlendireceğimizi bilmenizi istiyorum. Ayrıca Otelin girişinde komisyon üyelerimizin faydalanmasına açılan mekanımızda Salı ve Perşembe günleri bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapabiliyor, sohbet ederek oyunlar oynayabiliyoruz. Üyelerimiz burada kendilerine yönelik etkinlikler de gerçekleştirebiliyor. Bu duygularla katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.”

Düzenlenen çekilişte çeşitli hediyeler kazanan üyeler, yemekli etkinlikte çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git