SPORA DESTEK VERDİK

SPORA DESTEK VERDİK
28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 3.261 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası ve Erdemirli üyelerimizle birlikte, Gülüç Belediye Spor Kulübü’nün Kaynaşma ve Dayanışma Gecesi’ne destek verdik.

Büyük Anadolu Ereğli Otel Salonu’nda, 27 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirilen geceye Türk Metal Şube Başkanımız Yusuf Ziya Odabaş’ın, şube yöneticilerimiz ve Erdemir işçileri ile birlikte katıldı.

Aynı zamanda kulüp başkanı olan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, desteklerinden dolayı başta Türk Metal Liderimiz Pevrul Kavlak olmak üzere, Odabaş, sendika yöneticilerine teşekkür ederken, Erdemir işçilerine hitaben ise “Çıktığınız her yolda, cenazeniz cenazem, düğününüz düğünüm, bayramınız bayramımdır. Nasıl ki 1 Mayıs’ta kol kola yürüdük; hakkınızı aramada, omuz omuza, dirsek temasıyla tek yürek, tek yumruk olacağıma sizlerin huzurda söz veriyorum. Son nefesime kadar tüm emekçi kardeşlerimle beraberim. Bunu size, namus ve şeref sözü olarak veriyorum” dedi.

Odabaş da, Süper Lig Şampiyonu Galatasaray’ı kutladığı konuşmasında, Ereğli’de başlatılan ‘Sporun Kardeşliği’ olgusunun salona da yansıdığına dikkat çekti.

Son günlerde, özellikle Bursa’da Türk Metal’e karşı kışkırtmalar olduğunu ima eden Odabaş, şöyle dedi:

“Bize çekenler, çekemeyenler vardır. Bizim bıyığımıza şekil koyanlar var. ‘O’ tarafa gidenler var, ‘bu’ tarafa gidenler var. Türkiye’de son gelişen ve kriz yaratılmak istenen şeylerde altında gerekçeler var. Arkadaşlar, 7 Haziran’dan sonra olur, 10 Haziran’dan sonra olur; sayın genel başkanım Kıdem Tazminatı ile ilgili olarak defalarca söyledi. Bunu yapan provokatörlerin tek altında çıkacak olan ya Kıdem Tazminatı’nı bize geçirmekti, ya da örgütlü gücü karşısında görmek istememekti. Biz, bugün burada bir renk yaşıyoruz. Bu renkten rahatsız olan birileri varsa, bedel ödemesini bilecekler. Artık, ayağa kalmasını bileceğiz. Hepiniz alınlarınızdan öpüyorum.”

Geceye katılan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da, Türk Metal’in ‘Bir Aile’ olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bu güzel dostluk ortamını hiç bozmayın ve bu güzellikler sürekli devam etsin. Biz, sizlerin bu ortamını paylaştıkça çok mutlu oluyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Demirtaş’ın, Odabaş’a çeşitli hediyeler takdim ettiği gecede, kulübe katkı amacıyla çekiliş yapıldı, ilerleyen saatlere kadar çalan müzik eşliğinde eğlenildi.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git