BİNLERCE VATANSEVER TÜRKMETAL’Lİ YÜRÜDÜ

BİNLERCE VATANSEVER TÜRKMETAL’Lİ YÜRÜDÜ
28 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.949 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi’nce ‘teröre tepki yürüyüşü’ düzenlendi.

Binlerce Erdemir emekçisi, 28 Ağustos tarihinde saat 17.00’de Ofis Binası önündeki Uzunkum Caddesi’nde ellerinde Türk Bayrakları ile toplandı.

Buradan, Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, şube yöneticilerimiz, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ereğli Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüven, bazı spor taraftar derneği başkanları, çok sayıda sivil toplum kuruluş başkanı ile birlikte başlayan yürüyüşe 3 bin kadar Erdemir’linin yanı sıra Ereğli halkı da destek verdi.

Yürüyüşte, ‘kahrolsun PKK’, ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘polise uzanan eller kırılsın’, ‘askere uzanan eller kırılsın’, ‘her Türk asker doğar’ sloganları atıldı.

ANIT ÖNÜNE KADAR YÜRÜNDÜ…
İki kilometre boyunca süren teröre tepki yürüyüşü, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda son buldu. Burada bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı söylendi.
Sendika Şube Başkanı Metin Ercan, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, ülkede baş gösterip büyük acıların yeniden yaşanmasına neden olan PKK terör örgütünü ‘kalleş’ olarak nitelendirdi, yürüyüşün ise terör saldırılarına olan tepkilerin ortaya koyulması için düzenlendiğini söyledi.
Milletvekili Genel Seçimleri sonrası, adeta hortlayan bölücülerin saldırılarında, 61 vatan evladının yaşamını yitirmesine dikkat çeken Ercan, şöyle konuştu:

“NE OLDUYSA…”
“Ne yazık ki, yıllarca yapılan çalışmalar, verilen mücadelelerle geçirilen zamanda bir adım dahi atılamadığını, ülkenin çeşitli illerinde yapılan terör saldırıları ortaya koymaktadır.
7 Haziran genel seçimleri sonrası, ‘ne olduysa’ birden başlayan hain ve kalleşçe saldırılarda; asker, polis, güvenlik görevlisi ve sivillerin de aralarında bulunduğu tam 61 şehit verdik.
Sanki bir anda iç ve dış mihrakların yeniden fitili ateşlemesiyle birlikte baş gösteren terör olayları sonucu 34 ilimize ulaşan şehit cenazeleri ile 61 ocağa ateş düştü, feryatlar yükseldi, analar ağladı, ağıtlar yaktı.

“HAYKIRIYORUZ”
Yaşanan acıları bire bir hisseden Türk Metal camiası olarak bu duruma sessiz kalmayarak, tepkimizi ortaya koyuyoruz ve buradan haykırıyoruz.
Ne teröre, ne yandaşçılarına, ne destekçilerine prim verdirmeyecek, birlik ve bütünlüğümüzün bozulmasına asla ve asla müsaade etmeyeceğiz.
Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerin üstesinden gelebilmek için birlik ve beraberliğimizi bozmadan, daha da kilitlenmemiz gerektiği bilincindeyiz. Ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunları bozmak, karşı durmak için ödün vermemeli, teröre karşı hep birlikte duruş sergilemeliyiz. Bunları yaparken de sağduyulu davranıp, serinkanlı olmalıyız. Bu duruşumuzla birlikte teröristler ve onların destekçilerinin amaçlarına ulaşmalarına asla ve asla izin vermemeliyiz.

LANET YAĞDI!..
Bugün, Türk Metal Ereğli Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemle birlikte, terörü ve destekçilerini bir kez deha şiddetle lanetliyoruz. Her türlüsüne karşı olduğumuz terörün kalleşçe ve alçakça gerçekleştirdiği saldırılara son verilmesini istiyoruz.
Üzüntümüzün büyük olduğunu belirtirken, kalleş saldırılar sonucu hayatını kaybederek şehitlik mertebesine ulaşan askerler, polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.” 

Teröre lanet yürüyüşü, yapılan konuşmasının ardından son buldu. 

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git