KAVLAK İLE YENİDEN BÜYÜK TÜRK METAL

KAVLAK İLE YENİDEN BÜYÜK TÜRK METAL
3 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 1.461 kez okundu.
Reklam

Türk Metal 15. Olağan Genel Kurulunun ikinci gününde seçimlere gidildi. Tek liste ile gidilen seçimde 264 delegenin tamamı oy kullandı. Genel Başkan Pevrul Kavlak 261 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.
Yeni olarak yönetim kurulu listesinde Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Genel Başkan Yardımcılığına, Gebze Dilovası Şube Başkanı Uysal Altundağ Genel Mali Sekreterliğine seçildi.  Daha önce Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Muharrem Aslıyüce ve Süleyman Yıldırım ile Genel Mali Sekreterliği görevini yürüten İsmail Dursun ise aday olmadı.  Türk Metal’in yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu:
 Genel Başkan Pevrul Kavlak
 Genel Başkan Yardımcısı Mesut Gezer
 Genel Başkan Yardımcısı Yücel Yücel
 Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş
 Genel Mali Sekreter Uysal Altundağ 
şeklinde gerçekleşti.

Genel Başkan Pevrul Kavlak seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Türk Metal’in yeni yol haritası hakkında ipuçları da verdi. Türk Metal’in Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sendikası olma konumunu kararlılıkla ve yoğun tempolu bir çalışma ile sürdürüleceğini kaydeden Kavlak; Kısa zaman sonra Başkanlar Kurulu’nun toplanacağını ve bu toplantıda yapılan tüzük değişiklikleri hakkında çalışmalar yürütüleceğini de ifade etti.
Kavlak tüm teşkilata teşekkür ederken, salonda bulunan tüm delegeler Kavlak’ı ayakta alkışladı, “Türk Metal nerede biz ordayız” sloganları atıldı. (www.turkmetal.org.tr)

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git