CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ ZİYARETİ

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ ZİYARETİ
23 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.538 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikası Şube Başkanımız Metin Ercan’ı, CHP Zonguldak Milletvekili Adayları Harun Akın ile Buket Müftüoğlu 23 Ekim tarihinde ziyaret etti.

CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, eski İlçe başkanlarından Yaşar Balcı ile bazı partililerin de katıldığı ziyarette konuşan Harun Akın, Türk Metal’in, ülke ve bölgedeki ön önemli kurumlar arasında yer aldığını söyledi.

Ülkede yaşanan sorunları, gerçekleştirdikleri ziyaretlerde dile getirdiklerinden bahseden Akın, “Ziyaret ettiğimiz yerlerde bunları konuşuyoruz. Böyle sendika gibi önemli kurumlarda daha çok konuşuyoruz. Bugünkü ziyaretimizde de başkanımız ve arkadaşlarla bunları paylaşacağız” dedi.

“TÜRK METAL’İ KALBEN DESTEKLİYORUM”

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Buket Müftüoğlu da, Türkiye’nin üniter yapısı ile oynanan bir süreçten geçildiğini ileri sürdüğü konuşmasında, şunları kaydetti:

“Özellikle 1980’den sonra sendikaya, sendikalaşmaya yapılan baskılar aslında Cumhuriyete bir darbedir, Cumhuriyetin kazanımlarına bir darbedir. Bu yüzden Türk Metal Sendikası’nı ben kalben destekliyorum. Yıllarca bizi sağ-sol olarak bölmeye çalıştılar. Geçmiş nesillerimizde buna kanan evlatlarımız oldu. Ama bugün Türkiye ikiye ayrılmış durumdadır. Bir ‘Vatanseverler’ vardır, bir de ‘Milli değerleri kötüye kullananlar’ vardır. Bu bağlamda CHP ve Türk Metal Sendikası’nın bir arada ve sır sırta, omuz omuza vermiş halinden ben çok memnunum. Burada olmaktan da çok memnunum. Metin Başkanım ile birlikte Karadeniz Ereğli’de bir güç ve ses olmaktan da çok memnunum.”

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYARIZ”

Şube Başkanımız Ercan ise Türk Metal’in, ülke ve bölge sorunlarında her zaman elini taşın altına koyduğunu hatırlattığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikle ziyaretinizden dolayı şahsım, teşkilatım ve Erdemir çalışanları adına teşekkür ediyorum. Geçmişte Türk Metal Sendikası Bölgemiz ve ülkemiz için nasıl elini taşın altına koyduysa, önümüzdeki süreçte de eğer üzerimize düşen bir görev varsa bunu yapmaya da her zaman hazırız. Bölgemizde ve ülkemizde, özellikle taşeronlaşma ile alakalı ciddi zorunlar var. Her ne kadar bölgemizde çok ağır şartlarda bu sorunları yaşamasak bile ülke genelinde bunların bir an önce çözülmesi gerekir. Sizler de bu konuların çözümleri için adaysınız. Allah yüzünüzü kara çıkartmayacak diyorum.”

Ziyarette Türk Metal Şube yönetim kurulu üyelerimiz ile iş yeri temsilcilerimiz hazır bulundu.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git