Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

GÖRÜŞME TARİHİ BELLİ OLDU

25.11.2015
1.115
GÖRÜŞME TARİHİ BELLİ OLDU
REKLAM ALANI


Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, Tat Metal Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ. ile Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri’nin ilkinin 11 Aralık 2015’te yapılacağını bildirdi.

Ercan, açıklamasında şöyle dedi:
“Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi ile Tat Metal Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ. arasında başlayan Toplu İş Sözleşmesi sürecinde ilk görüşme tarihi belirlenmiştir.
Sendikamızın,anılan iş yerinde yetkili sendika olabilmesini sağlayan yeterli üyesi sayısı sonrası“Yetki Belgesi”  istemine ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yaptığı müracaat, ilgili bakanlığın 5 Kasım 2015 tarihli kararı ile resmiyet kazanmıştır.
Bu kapsamda, toplamda 419 personeli bulunan Tat Metal AŞ’de yasal olarak yetkisi kesinleşen sendikamızın, işveren kanadı ile yaptığı görüşmeler neticesinde de ilk oturum tarihi belirlenmiştir.
11 Aralık 2015 tarihinde, Tat Metal AŞ’nin İstanbul’daki binasında gerçekleştirilecek Toplu Sözleşme Görüşmeleri 1 Kasım 2015-31 Ekim 2017 tarihleri arası olmak üzere 2 yılı kapsamaktadır.
Gelinen noktada; gerek yetki talebimize itiraz etmeyen, gerekse kurulan diyaloglarda olumlu tavır ve tutum sergileyen başta Tat Metal AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu olmak üzere şirket yöneticilerine, bu süre zarfında birlik ve beraberliğini koruyan üyelerimize teşekkür ediyoruz.
“İnsana Sevgi, Emeğe Saygı” sloganını benimsemiş Türk Metal Sendikası olarak, başlayacak olan sözleşme sürecinde de işçi haklarının korunması, kuruluşun zarar görmemesi yönündeki hassasiyetimiz devam edecektir.
Bu bağlamda, yapılacak Toplu İş Sözleşmesi’nin  üyelerimize, işveren kanadına ve camiamıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.”

REKLAM ALANI

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.