İLK OTURUM TAMAMLANDI

İLK OTURUM TAMAMLANDI
11 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.617 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Sendikamız ile Tat Metal Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ. arasında başlayan 1. Toplu İş Sözleşmesi (TİS) Görüşmelerinin ilk oturumu 11 Aralık 2015 tarihinde yapıldı.

Tat Metal’in İstanbul’daki merkezinde gerçekleştirilen toplantıda 14 İdari Madde görüşüldü, bunlardan 9 madde üzerinde anlaşmaya varıldı.

Şube Başkanımız Metin Ercan, görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“Çağımızın ve çalışma koşullarının tümünde yapılması gereken iyileştirmelerin, sosyal ve katılımcı sendikacılığın örnek modeli Türk Metal Sendikası deneyim ve güvencesinde gerçekleştiğini bir kez daha Tat Metal emekçisiyle yaşıyoruz.

Bugün,  emek ve ekmeklerine sahip çıkan çelik yürekli Tat Metal çalışanı üyelerimizi kapsayan 1. Dönem Toplu İş Sözleşmesi 1.Oturumu’nu İstanbul’da bulunan Tat Metal AŞ’nin Genel Müdürlük binasında, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş’ın da katılımıyla gerçekleştirdik. Görüşülen 14 idari maddenin 9’u üzerinde taraflarca anlaşmaya varıldı. Önümüzdeki toplantıda diğer maddelerini görüşülmesine devam edilecek.

Gerçekleşen görüşmenin Tat Metal Çalışanı Üyelerimiz ve Teşkilatımız başta olmak üzere hayırlı olmasını diliyoruz.”

TİS görüşmelerinin ikincisi 6 Ocak 2016 tarihinde saat 14.00’de Ankara’daki Türk Metal Sendikası Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git