Türk Metal Kdz. Ereğli Şubesi

SÖZLEŞMEDE ‘UZLAŞMAZLIK ZAPTI’ TUTULDU

09.09.2016
1.908
SÖZLEŞMEDE ‘UZLAŞMAZLIK ZAPTI’ TUTULDU
REKLAM ALANI

Şube Başkanımız Metin Ercan, Türk Metal olarak üyelerimizin haklarının en iyi koşularda sağlanması yolundaki mücadelenin devam edeceğini bildirdi.

Başkanımız Ercan, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Türk Metal Sendikası olarak yetkili bulunduğumuz Erdemir’de, 4700 üyemizi kapsayan 26 Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, şirket adına MESS ile 4. oturumumuzu gerçekleştirdik.

REKLAM ALANI

Toplu İş Sözleşme süreci ile birlikte, üyelerimiz arasında yaptığımız anket sonuçlarından da yola çıkarak hazırladığımız taslağımız ile yapılan görüşmelerde,sözleşme maddelerinden ancak 53’ü üzerinde anlaşma sağlayabildik.

Aralarında ücret artışları ve sosyal hakların ağırlıklı olduğu 40 madde ile ilgili ise istenilen seviyeye gelinemediğinden, taraflar arasında, yasal süreç gereği “Uzlaşmazlık Zaptı” tutuldu.

Bundan sonra işleyecek yasal süreçle birlikte, taleplerimize yönelik atılacak adımlarda, yeniden görüşme yapılması yolunda kapımızın açık olduğunun da bilinmesini istiyoruz.

Önceliğimizin, üyelerimizin hak, menfaat ve çıkarları söz konusu olduğu bu süreçte, oturduğumuz sözleşme masasında her zaman olduğu gibi görüşmelerin ‘masabaşında bitmesinden yana’ tavrımızı sürdüreceğiz.

Ancak, bu tavrımıza rağmen ekmeğini 1800 derece sıcağın karşısında, akıttığı alın teri ile çıkaran Erdemir İşçisinin haklarını her koşulda alma mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız.”

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.