BAŞKANDAN DESTEK ZİYARETİ

BAŞKANDAN DESTEK ZİYARETİ
21 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.600 kez okundu.
Reklam

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “68 kuruş veriyorlar ama karlarını dolar üzerinden açıklıyorlar. Bunu 68 kuruş değil de dolar üzerinden yapsalar aşağı yukarı talep edilene denk gelir diye düşünüyorum” dedi.
Uysal, 21 Kasım tarihinde beraberinde bazı belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle ziyaret ettiği sendikamızda, Şube Başkanımız Metin Ercan, şube icra kurulu ve kalabalık işçi tarafından karşılandı.
Erdemir’de sendika ve işçinin sözleşme sürecinde verdiği mücadeleye destek olacaklarını bir kez daha ifade eden Uysal, şunları söyledi:
“Süreci takip ediyorum, yakından bilgi sahibiyim. Sözleşmenin hayırlısıyla masa başında çözülmesini arzu ediyorum. Çünkü Ereğli’de huzura ihtiyaç var. Huzursuz ve barışsız bir ortam kimseyi mutlu etmez. Bugün sendikayı ziyaret ederken işçi arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin Erdemir’i bugünlere getiren, Erdemir’i ‘Erdemir’ yapan işçilerimizin ve sendikanın yanındayız mesajı vermek için geldik. 68 kuruş veriyorlar ama karlarını dolar üzerinden açıklıyorlar. Bunu 68 kuruş değil de dolar üzerinden yapsalar aşağı yukarı talep edilene denk gelir diye düşünüyorum. Tabi diğer sosyal hakları da var. Hepsini bütün olarak düşündüğünüz zaman bir noktada muhakkak anlaşacaklarını umut ediyorum.  Çünkü ilçemiz artık huzurlu bir ortama geldi. Bu ortamın bozulmasını da bizler arzu etmeyiz. Öyle bir durumda ise işçilerimizin yanındayız.”

ERCAN: GEMİLERİ YAKTIK
Şube Başkanımız Ercan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şöyle dedi:
“Öncelikle, böyle bir ortamda en güzel birlik ve beraberlik içerisinde sergilememiz gereken bu görüntüyü verdiğiniz için şahsım, teşkilatım ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. 26. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde sona doğru yaklaşıyoruz. 18 Temmuz’da başladığımız görüşmelerde yaptığımız 5 oturumda sonuç alamayıp, arabulucu döneminde de sonuç çıkmayınca grev sürecine girmiş durumdayız. 27 Aralık sürecin son günü. Biz işçimizin hakkı olanı istiyoruz. Ağır sanayide, 1800 derece karşısında çalışan arkadaşlarımızın değeri bu değil. Türkiye’de günün şartlarına göre istediğimiz çok bir şey de değil. Bizim de ümidimiz ve amacımız sözleşmeyi masa başında bitirmek. Ama şartlar bizi nereye götürecek bilemiyoruz. Masa başında bitmezse, demokratik ve kanunların el verdiği çerçevede, üretimden gelen gücümüzü de kullanarak hakkımız olandan taviz vermeyeceğiz. Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın sözü gibi, gemileri yaktık geri dönüş yok.
Erdemir’de arkadaşlarımızın alacağı bir kuruşun dahi geri dönüşümü Ereğli’ye olacaktır. Bu sayede Ereğli ekonomisi canlanacaktır.”

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından Başkan Uysal, beraberindekiler, sendika yöneticileri ve işçiler birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git