ERDEMİR’DE İKİNCİ TEPKİ

ERDEMİR’DE İKİNCİ TEPKİ
24 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.390 kez okundu.
Reklam

ERDEMİR’de, işveren kanadının saat ücretine 68 kuruş zam önerisine üyelerimizin tepkisi devam ediyor.

23 Kasım’da 08.00-16.30 vardiyasını tamamlayan ERDEMİR Emekçileri, bu kez servis araçlarına binmeyerek, toplu halde fabrikadan çıkış yaptılar.

ERDEMİR Ofis binası karşısında kendilerini bekleyen eş ve çocuklarıyla buluşan işçiler, sendikamız lehine sloganlar attılar.

Şube Başkanımız Metin Ercan, üyelerimize hitaben burada yaptığı konuşmada, “biz işçiyiz, Türk işçisiyiz. Emeğimizden başka sermayemiz, Türk Metal’den başka örgütümüz, Türkiye’den başka sevdamız yok” dedi.

Şube Başkanımız Ercan, Sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın dediği gibi; sözleşmeyi masa başında bitirmekten yana olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“İstediğimiz, İnsanca yaşamak, İnsanca çalışmak. Çalıştığımızın karşılığını almak. Bu kadar. Bizim istediğimiz budur. Fazlasında gözümüz yok. Eğer bunu bize çok görenler varsa, Onların gözünü Allah doyursun. Biz, İş barışı iş huzuru için elimizi uzattık. Masaya makul ve mantıklı bir sözleşme koyduk. Her iki tarafında kazanacağı bir metin getirdik. Ama karşılığını göremedik.

Sayın Genel Başkanımız, yol haritamızı çizdi. Görevimiz, çizgiden çıkmadan o yolda yürümektir. Bugünkü eylemimiz bu yolda bir adımdı. Emin olun, Bu yolun sonunda zafer var. Zafere emin adımlarla yürüyoruz. Zafer sendikasına inanan işçinin, Türk Metale inanan üyesinin olacak. Zafer hepimizin olacak.

Hepinizi, disiplininiz, katılımınız ve mücadele azminiz için kutluyorum. Verdiğimiz haklı mücadelede bizi yalnız bırakmayan, destekleyen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Yaklaşık 3000 işçinin katıldığı eyleme, aileleri, eş ve çocuklarının yanı sıra Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı ile MHP İlçe Başkanı Talat Şeker de katılarak destek oldular.

 

 

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git