MASAYI TERK ETTİK

MASAYI TERK ETTİK
14 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 2.456 kez okundu.
Reklam

Erdemir adına MESS ile 14 Kasım’da oturduğumuz görüşme masasını, sunulan teklif üzerine sendika yöneticilerimiz terk ettiler. 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde yaptığımız 5 görüşmede, çoğunluğu ücret artışı ve sosyal hakları içeren maddeler üzerinde anlaşmaya sağlanamaması üzerine uyuşmazlık zaptı tutulmuş, arabulucu atanmıştı.

Geçtiğimiz hafta sonu ise sendikamızı arayan Erdemir yetkilileri yeniden talep etmeleri üzerine bugün, İstanbul’daki MESS binasında bir araya gelindi.

Türk Metal Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş, Şube Başkanımız Metin Ercan ve şube icra kurulu heyetimizin yer aldığı masada, sendikamız, ücret artışlarında ilk altı ay yüzde 12 artış, takip eden altışar aylar için ise enflasyon oranında zam ve refah payı istemesi ve sözleşmenin 2 yılı kapsaması talebini yineledi.

Erdemir adına masada bulunan MESS yetkilileri ise sözleşmenin 3 yıllık yapılmasını isterken, sosyal haklarda ilk yıl enflasyon, diğer altı aylarda enflasyon oranında artış talebinde bulundu. İşçi ücret artışlarında ise ilk 6 ay saat ücretlerine 68 kuruş önermeleri sonucu, Sayın Genel Başkan Yardımcımız Odabaş ile yöneticilerimiz masayı terk etmişlerdir.

Anlaşma ortamı sağlanamayan bu görüşmenin ardından, sözleşme ile ilgili yasal süreç devam edecek.

Etiketler:

Reklam
MASAYI TERK ETTİK Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Turgay Gürbüz dedi ki:

    Türk Metal Sendikası Yöneticilerimizin kararı hepimizin kararıdır,hepimiz üzerimize düşeni yerine getirmek üzere bekliyoruz…

  2. Uğur dedi ki:

    Bu sömürü düzeninde iscisinin arkasinda dimdik duran ve haklarini ezdirmeyen sendikamiza sonsuz tesekkurler. Her zaman tek yumruk olacagiz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git