ÜYELERİMİZ TEPKİ GÖSTERDİ

ÜYELERİMİZ TEPKİ GÖSTERDİ
16 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.185 kez okundu.
Reklam

Sendika üyemiz Erdemir işçileri, Toplu İş Sözleşmesinde şirketin önerdiği yıllık saat ücretlerine 68 kuruş zam teklifine, 16 Kasım tarihinde iş yerlerine yürüyerek giderek tepki verdiler.
08.30-16.30 vardiyasına giriş yapan üyelerimiz, Erdemir giriş kapılarına gelmeden servis araçlarından inerek, fabrikaya yürüyerek girdiler.
Fabrika içinde sendikamız lehine sloganlar atan işçi arkadaşlarımız, teklif edilen ücreti ise ıslık ve alkışlarla protesto ettiler.
Aynı şekilde, 00.30-08.30 vardiyasını tamamlayan emekçi kardeşlerimiz de, toplu halde yürüyerek çıktıkları fabrikadan sendikamız lehine sloganlar attılar.

BAŞKANIMIZ TEŞEKKÜR ETTİ
Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, fabrika sahasında işçi üyelerimize hitaben yaptığı konuşmada. Vardiyalarını sağ sağlim tamamladıkları için ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunurken, şöyle dedi:
“Öncelikle vardiyanızı sağ sağlim bitirdiğiniz için geçmiş olsun diyorum. Bu davaya sahip çıktığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Yapmış olduğumuz, toplu sözleşme sürecinde, karşı tarafın bize göstermiş olduğu değere karşılık, sendikamız içinde çok düzgün karar alarak ve her zaman bize eşlik ederek bu tepkinizi dile getirdiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak ve Genel Başkan Yardımcılarımızın sizlere ayrı ayrı selamları var. Önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanımızı davet edeceğiz, sizlerle beraber olacak. Hepinizi tekrar tebrik ediyor, teşekkür ediyor iyi istirahatler diliyorum.”

BAŞKAN DEMİRTAŞ’TAN DESTEK
Diğer yandan, işçilerin fabrika çıkışı sırasında gelen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ta desteğini dile getirdi.
Başkanımız Metin Ercan’ın, desteğinden dolayı teşekkür ettiği Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, şunları söyledi:
“Sayın Genel Başkan Pevrul Kavlak’a, Sayın Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’a, Sayın Şube Başkanı Metin Ercan’a ve siz işçi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Bugün birlikte olmak, birlikte yürümek önemliydi. Biz de bugün buradayız. Burada küçük bir tepki var. Yarın Erdemir yönetimi bilsin ki daha da büyükleri olacaktır. Ben, elimden gelen gayret, çaba neyse sizlerle beraber olmaya hazırım. Gerekirse Gülüç halkını da burada sizlerle omuz omuza mücadele etmeye çağırırım. Sizin ailelerinizle birlikte gösterdiğiniz bu vefalı çalışmanın karşılığını Erdemir yönetimi verecektir, bunu da vermek zorundadır. Burası babalarının yeri değildir. Orada oturma ile bu işler olmuyor. Bu emekçinin hakkı, alın teri verilmeli. Bu aynı zamanda Ereğli’nin de geleceğidir, ekonomisidir canlanmasıdır. Sizin verdiğiniz emek, gösterdiğiniz çaba, aldığınız ücret Ereğli’ye güzelliktir. Bu amaçla, çıktığınız yolda gösterdiğiniz çabada her zaman yanınızda olduğumu unutmayın. Cenazeniz cenazemiz, greviniz grevimizdir. Gerekirse bu kapılarda yatacağız, gerekirse bu kapıları kapatacağız. Kimseden farklı bir şey istemiyoruz, herkes emeğinin karşılığını istiyor.”
Konuşmaların ardından işçi arkadaşlarımız, Başkanımız Ercan ile Belediye Başkanı Demircan lehine sloganlar attılar.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git