PAZARTESİ YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK

PAZARTESİ YENİDEN GÖRÜŞÜLECEK
6 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.787 kez okundu.
Reklam

Erdemir ile süren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine ilişkin sendikamızı 6 Aralık 2016 tarihinde (Bugün) görüşmeye davet eden MESSin verdiği teklifi kabul etmedik.

Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, bugün Ankara’da yapılan toplantıda, işveren kanadının ilk 6 ay için 510 lira teklif ettiğini, sosyal haklarda da yıllık yüzde 9 artış önerdiğini söyledi.

Başkanımız, bu teklifi kabul etmediklerinden diğer 6 ayların yada yılın gündeme gelmediğini belirterek, 12 Aralık Pazartesi Günü Ankara’da saat 13.00’de yeniden görüşmek üzere toplantının tamamlandığını kaydetti.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcılarımız Mesut Gezer, Yusuf Ziya Odabaş, Şube başkanımız Metin Ercan, Şube yöneticilerimiz ile MESS Genel Sekreteri Hakan Yıldırımoğlu, MESS Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Şıvga, MESS Ankara Bölge Temsilcisi Av. Vahap Ünlü, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in Danışmanı Oktay Demiray, Erdemir İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Aylin Veli Çelikoğlu katıldılar. 

Bilindiği gibi, bir önceki görüşmede saat ücretine 68 kuruş veren işveren kanadının bu görüşmede önerdiği 510 lira, saat ücretine 1 lira 70 kuruş olarak yansıyor.   

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git