VAROLMA MÜCADELESİNE DESTEK

VAROLMA MÜCADELESİNE DESTEK
6 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 912 kez okundu.
Reklam

Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan, bugün (6 Kasım 2017) sabah ocaklardan çıkmayarak eylem başlatan maden işçilerine destek amacıyla Kandilli’ye gitti.

Başkanımız Ercan, beraberinde şube yöneticilerimiz, iş yerleri baş temsilcimiz ve temsilcilerimizle birlikte ziyaret ettiği Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Armutçuk Şubesi’nden, Şube Başkanı Ali Eşitmez ile görüşerek, desteğimizi dile getirdi.

Hükümetin Meclis’e getirdiği Torba Yasa kapsamında yer alan ve aralarında TTK’nın da bulunduğu maden ocaklarının özelleştirilmesi yoluyla elden çıkarılmasını kabul etmediklerini belirten Ercan, daha sonra vardiyaya girmeye hazırlanan maden işçileriyle bir araya geldi.

Gece işbaşı yapan madencinin sabah ocaktan çıkmadığını öğrendiğini ve desteğe geldiğini anlatan Başkanımız Ercan, “Madenler, maden emekçileri TTK’nın ve Zonguldak’ın sembolüdür. Türk Metal Sendikası olarak,  emek mücadelelerinde geçmişte olduğu gibi bugün ve bundan sonrada madenci arkadaşlarımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.

Bu arada Madene inen 16.00/24.00 vardiyası madencileri ise ocakta bekleyen arkadaşları karşıladı.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git