DEMİRTAŞ: TÜRK METAL EN BÜYÜK

DEMİRTAŞ: TÜRK METAL EN BÜYÜK
24 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 862 kez okundu.
Reklam

CHP Zonguldak Milletvekili ve Zonguldak 1. Sıra Milletvekili Adayı Ünal Demirtaş, Türk Metal’in, ülkenin en çok işçi sayısına sahip ve en güçlü sendikası olduğunu söyledi.

Demirtaş, 24 Mayıs tarihinde Türk Metal Şube Başkanımız Metin Ercan’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, milletvekilliği sürecinde, işçi sınıfı ve asgari ücrete yönelik partilerinin çalışmalarını anlattı.

Türk Metal’in görüş ve önerileri doğrultusunda süreci devam ettireceklerini belirterek, şöyle dedi:

“Türk Metal, her zaman dediğimiz gibi Türkiye’nin en fazla işçi sayısına sahip ve en güçlü sendikası.  Sadece Türk-İş içerisinde değil, diğer konfederasyonlara da baktığımızda Türkiye’deki en güçlü sendika Türk Metal Sendikası. İlçemizde de Ereğli Şubesi olarak en güçlü sivil toplum örgütüsünüz. Dolayısıyla sizlerin de desteğini, görüş ve önerilerini almak bizim gibi kitle partisi ve siyasiler için son derece önemli ve değerli. Bundan sonraki süreçte de yine Türk Metal Sendikası’nın görüş, öneri ve talepleri doğrultusunda süreci devam edeceğiz.”

ERCAN: İŞÇİNİN SIKINTILARI BÜYÜK

Başkanımız Ercan da, ülkenin huzur, güven ve sükunete ihtiyacı olduğunu savunduğu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Genç ve dinamik bir ekiple yola çıktınız. Bölgemizin ve ülkemizin özellikle bu dönemde sükunet ve huzura ihtiyacı var. Seçimlerinde inşallah huzur içerisinde sonuçlanmasını temenni ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.

İşçilerin çok büyük sorunları var. Asgari ücret ülkede taban olarak belirlenmiş ama aslında gerçek değerini yansıtmıyor. En azından, bölgemizdeki gibi demir çelik sektöründe, ağır sanayide 2500 derece sıcaklığın karşısında çalışan işçilerin ücretleri asgari ücret civarında olmaması lazım. Bu konularda, önümüzdeki süreçte Meclis’te gündeme taşıyıp, asgari ücretin özellikle demir çelik sektörü gibi iş alanlarında ayrılmasının daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.”

Ziyarette, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, parti yöneticileri ile sendikamız Şube yöneticileri ile bazı iş yeri temsilcileri hazır bulundu.

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git