TAT’TA SÖZLEŞME SEVİNCİ

TAT’TA SÖZLEŞME SEVİNCİ
21 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.106 kez okundu.
Reklam

Tat Metal AŞ iş yerlerinde 20 Haziranda başlattığımız grev, bugün (21 Haziran) varılan anlaşma üzerine sona erdi.

Sendikamızın işveren ile masaya oturudğu 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesinden sonuç alamaması üzerine yasal olarak aldığı grev kararı dün uygulanmaya baylanmıştı.

Grevin başlamasının ardından işveren kanadının talebi üzerine başlayan görüşmelerden ise bugün sonuç alındı.

Sendikamızın talepleri üzerinden yapılan görüşmelerde üyelerimize yüzde 35 ücret zammı alınırken, 800 lira olan sosyal haklar ise 1500 liraya çıkarıldı.

Şube Başkanımız, 2 yıllık olarak varılan anlaşmanın ardından grevdeki Tat Metal üyelerimizin yanına giderek mutlu haberi duyurdu.

İŞTE BAŞKANIMIZIN KONUŞMASI

Şube başkanımız Ercan, üyelerimize hitaben şöyle dedi:

“Tat Metal AŞ.’de 2. dönem sözleşmesi inanan ve direnen Tat Metal emekçilerimizin onurlu duruşlarıyla 2.gününde bağıtladı. İmzalanan sözleşmede; Tat Metal 1. dönem sözleşmesinde bulunmayan ikramiye, gece çalışma farkı, fazla mesai,kıdem zammı hakları ve ortalama ücret artışlarıyla birlikte sözleşmenin 1.yılı için yüzde 35 oranında artış sağlanıp, daha önce 800 lira olan sosyal haklar 1500 liraya çıkarılarak, Tat Metal AŞ., 2.dönem sözleşmesi 2 yıllık olarak bağıtlanmıştır.

Bizleri bu süreçte biran olsun yalnız bırakmayan Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak’a, Genel Merkez Yöneticilerimize, Tat Metal AŞ. Baş temsilcimiz Sevgili Kuntay Baykal kardeşime, Ereğli Şube Görevlilerimize, Tat Metal AŞ. Yöneticilerine ve bu başarıda herkesten daha fazla pay sahibi olan Yiğit Tat Metal Emekçisine yürekten teşekkür hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah tüm üyelerimizi sağlık,sıhhat ve huzur içerisinde 3.döneme ulaştırmayı nasip etsin.

Herzaman dediğimiz gibi; ‘Üretmek.Kazanmak,Kazandırmak İstiyoruz.”

Etiketler:

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git