GÖRÜŞMELERDE “UYUŞMAZLIK ZAPTI”…

GÖRÜŞMELERDE “UYUŞMAZLIK ZAPTI”…
18 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 599 kez okundu.
Reklam

17 Aralık 2018 tarihinde, Erdemir ile sendikamız Türk Metal arasında süren 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 5. Oturumunda “Uyuşmazlık Zaptı” tutuldu.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş, Karadeniz Ereğli Şube Başkanımız Sayın Metin Ercan, Şube Sekreterimiz Sayın Yakup Yılmaz, Şube Teşkilatlanma Sekterimiz Sayın Turgay Kavak’ın katıldığı oturumda, şirket adına masaya oturan Türkiye Madeni Eşya İşverenleri Sendikası (MESS) yetkilileriyle sözleşmede kalan maddeler üzerinde görüşüldü.

Yapılan görüşmede, her hangi bir madde üzerinde anlaşmaya varılamayınca “Uyuşmazlık Zaptı” tutuldu.

Türk Metal Genel Başkan Yardımcımız Sayın Odabaş, görüşmelerinin ardından sosyal siteden yaptığı duyuruda, “Erdemir’e yakışan, ‘Erdemir Emekçisi’nin hak ettiği bir anlaşmaya süreç sonunda varılacağına inanıyor; tüm Erdemir camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Türk Metal Şube Başkanımız Sayın Ercan da, “Erdemir emekçisi kardeşlerimizle adım adım ilerlediğimiz 27.Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin,bundan sonra atılacak olan her adımında da birlikte tek yürek olacağımıza yürekten inanıyor, sonucun Erdemir’e yakışan, emeği kucaklayan bir şekilde bağıtlanacağını umut ediyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler:

Reklam
GÖRÜŞMELERDE “UYUŞMAZLIK ZAPTI”… Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Cahit dedi ki:

    Çıktığımız bu emek mücadelesi yolunda Sendikamızla biriz beraberiz. Almış olduğunuz kararların sonuna kadar yanındayız.
    #ErdemirEmekçisi #HepimizBiriz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git